Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy https://sterydy.net.pl Sterydy anaboliczne, SAA, cennik. Mon, 04 Jan 2021 19:59:25 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.6 Metylotestosteron https://sterydy.net.pl/profile-sterydow/metylotestosteron Mon, 04 Jan 2021 19:59:25 +0000 https://sterydy.net.pl/?p=19696 Metylotestosteron jest jednym z najstarszych i najważniejszych sterydów anabolicznych. Hormon testosteronu był pierwszym zsyntetyzowanym sterydem anabolicznym, a był to w rzeczywistości  surowy testosteron. Metylotestosteron przejdzie do historii jako pierwszym doustny

Artykuł Metylotestosteron pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Metylotestosteron jest jednym z najstarszych i najważniejszych sterydów anabolicznych. Hormon testosteronu był pierwszym zsyntetyzowanym sterydem anabolicznym, a był to w rzeczywistości  surowy testosteron.

Metylotestosteron przejdzie do historii jako pierwszym doustny preparat testosteronu i pierwszym sterydem z grupą alkilowaną C17-alfa (C17-aa). Na przestrzeni lat związek występował pod wieloma nazwami handlowymi, ale chyba najbardziej znanym związkiem był Metandren Ciby. Ten preparat doustny, dla zwiększenia biodostępności  testosteronu był postacią podjęzykową. Ta forma forma faktycznie podwaja biodostępność i umożliwia osiągnięcie szczytowego poziomu testosteronu w ciągu zaledwie godziny. W przypadku Methyltestosteronu w postaci tabletek, osiągnięcie najwyższych poziomów hormonu zajmuje około dwóch godzin i ma znacznie słabszą siłę działania. Mimo znacznego sukcesu, Metyltestosteron ma opinię jednego z bardziej kontrowersyjnych preparatów testosteronu. Kontrowersje dotyczą zwłaszcza  hepatotoksycznego charakteru, do tego, w przeciwieństwie do większości związków testosteronowych, Methyltestosteron rzadko występuje w kręgu poprawiającym wydajność.  Podobnie jak wszystkie związki testosteronowe, Metylotestosteron ma charakter estrogenowy, ale w tym przypadku jest to bardzo wyraźny poziom, co czyni go kiepską opcją dla większości sportowców.

Funkcje i cechy:

Metylotestosteron jest czystym hormonem testosteronu z dołączoną grupę metylową, która umożliwia przetrwanie związku w przypadku doustnego zastosowania. Grupa metylowa w pozycji 17 węgla, oficjalnie klasyfikuje Methyltestosteron jako C17-aa anaboliczny androgenny steroid. I to właśnie, ze względu na zmianę C17-aa, aktywność anaboliczna preparatu jest znacznie mniejsza niż większości związków testosteronu. Methyltestosterone dostarcza do organizmu testosteron, a ze względu na niską biodostępność i silny charakter estrogenowy stanowi, że nie jest dobrym wyborem dla poprawienia wydajności. Steryd ten jest za to doskonałą syntetyczną wersją podstawowego męskiego androgenowego testosteronu. Kobiety również produkują i potrzebują testosteronu, ale oczywiście, mężczyźni potrzebują go kilka razy więcej. Metylotestosteron jest testosteronem i wykazuje wszystkie cechy tego hormonu wytwarzanego w organizmie. Popularny teść znacząco wpływa na samopoczucie fizyczne i seksualne, a więcej informacji na ten temat dostarcza jeden z podstawowych profili testosteronu: Testosteron, Enanthate, Suspension, Propionate.

Metylotestosteron – efekty:

Tam, gdzie metylotestosteron przynosi korzyści dla sportowca, chodzi o jego czysto androgenne znaczenie, a nie anaboliczne. Spora dawka w krótkim czasie, przynosi wysoki poziom aktywności androgennej, który może znacznie zwiększyć poziom agresji. Może to być plusem dla zawodników siłowych i innych uprawiających sporty siłowe przed zawodami. Za zwiększoną agresją stoi zwykle przyrost siły.

Skutki uboczne:

Androgenne:  Tego typu  efekty uboczne Methyltestosterone mogą obejmować: trądzik, owłosienie na ciele, łysienie u osób z predyspozycjami do łysienia typu męskiego. Skutki  w dużym stopniu zależne są indywidualnej wrażliwości, ale rzeczywiście sporo mężczyzn szybciej zauważy problem z androgenicznymi efektami ubocznymi metylotestosteronu niż w przypadku innych form testosteronu.

Układ sercowo – naczyniowy: Skutki  Metyltestosteronu w tym przypadku obejmują podwyższone ciśnienie krwi, ale jeśli kontroluje się zatrzymywanie wody można tego uniknąć. Wysoka retencja wody powoduje wysokiego ciśnienie krwi, jeśli ta kwestia jest kontrolowana, większość użytkowników nie odczuje problemu ciśnienia tzn. prawdopodobieństwo wysokiego ciśnienia krwi jest bardzo małe.

Estrogeniczny: Skutki o charakterze estrogenowym wywołuje hormon testosteronu przekształcający się w estrogen w wyniku interakcji z enzymem aromatazy. Prawdą jest, że Metylotestosteron aromatyzuje znacznie wolniej niż większość związków testosteronu ze względu na 17-alfa metylację tego hormonu (przekształca się w metyloestradiol, a nie estradiol) Ale za to jak wszystkie związki testosteronu Metylotestosteron  negatywnie wpływa na cholesterol, może obniżyć poziom „dobrego” cholesterolu HDL i zwiększyć „zły” cholesterol LDL o około 1/3 w obu kategoriach.

Testosteron: Większość anabolicznych androgennych sterydów hamuje naturalną produkcję testosteronu. Szybkość procesu supresji zależy od danego steroidu i dawki całkowitej. Faktem jest, że Metylotestosteron jest znacząco hamujący, ale użytkownik jest w stanie uniknąć niskiego poziomu testosteronu, bo preparat dostarcza wystarczającą ilość hormonu, tyle, że po zaprzestaniu stosowania testosteron będzie na niskim poziomie. Po zakończeniu używania preparatu, warto wdrożyć terapię post cyklu (PCT), która pobudza naturalną produkcję i minimalizuje ryzyko niskiego poziomu testosteronu

Dawkowanie:

W warunkach terapeutycznych standardowe dawki metylotestosteronu oscylują w przedziale 10 – 40 mg / na dobę. Jest to szeroki zakres, często dawka początkowa wynosi około 40 mg na dobę, a następnie dawka niższa stosowana jest w terapii podtrzymującej. Stosowanie może przekroczyć zalecany zakres 6 – 8 tygodni, jeśli wyniki laboratoryjne wykażą, że parametry wątrobowe i lipidów u użytkownika pozostają prawidłowe. W ustawieniu wydajności standardowe dawki  metylotestosteronu u mężczyzn zwykle wynoszą 40 – 50 mg na dzień, w cyklu 6 – 8 tygodniowym. W środowisku terapeutycznym dawki standardowe to 2,5 mg na dobę wraz ze zestryfikowanym estrogenem. Przydatne w tym przypadku okazują się pastylki Estratest, gdyż są mieszaniną Methyltestosteronu i estryfikowanego estrogenu.

Recenzje:

Metylotestosteron to bez wątpienia jeden z bardziej unikatowych związków testosteronowych występujących na rynku. Różne związki testosteronu rzekomo mają swój unikalny charakter, w rzeczywistości większość z nich jest bardzo podobna, poza Methyltestosterone. Ten steryd, który nie ma właściwości anabolicznej, ma za to większą zdolność translacji androgenności i estrogenów, co czyni go wyjątkowym. Od większości związków testosteronu wyróżnia go obecność grupy C17-aa.

Methyltestosterone ma  unikalny charakter i jest też nieco unikalny w użyciu. Jeśli chodzi o cel wydajności większość znajdzie o wiele lepsze opcje. W roli medycznego testosteronu męski pacjent zauważy skuteczność, ale często w porównaniu do większości związków testosteronu nie będzie ona spektakularna. Większość użytkowników zadowoli za to wstrzykiwany testosteronu lub postać żelu testosteronowego. Korzyścią tego związku hormonalnego wydaje się być stosowanie go u kobiet w związku z menopauzą, tyle, że ta dziedzina medycyny ciągle się rozwija i w niedalekiej przyszłości taka terapia może okazać się przestarzała.

Profil

[17alfa-metylo-4-androsten-3-on, 17b-ol]

Producent: większość uznanych firm farmaceutycznych

Skuteczna dawka:

(mężczyźni): 25 – 100 mgs / dzień

– (kobiety): niezalecane

Aktywność: 6 – 8 godzin

Czas detekcji: od 4 do 6 tygodni

Stosunek anaboliczno / androgenny: 115 – 150

Artykuł Metylotestosteron pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Metylo – D (metylodienolon) https://sterydy.net.pl/profile-sterydow/metylo-d-metylodienolon Mon, 04 Jan 2021 19:56:45 +0000 https://sterydy.net.pl/?p=19694 Methyl-D (substancja aktywna – methylodienolon),  to pochodna nandrolonu występująca w wersji doustnej. Właściwości i skutki uboczne sterydu są podobne do jego bardziej popularnej wersji Deca – Durabolin (Deca). Jak na

Artykuł Metylo – D (metylodienolon) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Methyl-D (substancja aktywna – methylodienolon),  to pochodna nandrolonu występująca w wersji doustnej. Właściwości i skutki uboczne sterydu są podobne do jego bardziej popularnej wersji Deca – Durabolin (Deca). Jak na preparaty z tej samej  rodziny sterydów anabolicznych przystało, wiele z tego, co dotyczy Deca, można też powiedzieć o Metylo-D. Wyjątkiem jest jego androgeniczna natura, która w większym stopniu przypomina testosteron. Jak zostało klinicznie udowodnione Metyl-D jest 5 razy silniejszy niż legendarny  Dianabol, steryd anaboliczny promujący przyrost masy i siły. Metylo-D ze względu na podobieństwo do nandrolonu mniej zatrzymuje wodę w organizmie i daje wyższą jakość mięśni, podobną do Deca.

Formularz sterydowy

Metylo-D oraz jego obecni i dawni kuzyni chemiczni, tacy jak Methyl-1-Testosteron, 1-AD, Superdrol, Havoc i wiele innych, wchodzi w zakres grupy „szarych leków”, które nie są dostępne na receptę. Wszystkie generują prawdziwe efekty  steroidów, chociaż nigdy nie zostały zatwierdzone przez FDA, nie były sprzedawane na receptę. Metyl – D nie jest już dostępny na rynku, ale trafił  do obrotu w Stanach Zjednoczonych pod nazwą własną jako suplement żywieniowy dla sportowców i sprzedawany był w tabletkach po 1 mg steroidu.

Właściwości / wskazania

Aby poznać wskazania i cele metylo-D należy przeanalizować profil Deca-Durabolin.

Skutki uboczne

Informacje o skutkach ubocznych metylo – D  zawiera profil propionianu testosteronu.

Informacje dodatkowe

Methyl-D jest dobrym towarzyszem do promowania wielkości i siły z każdym z testosteronów (propionian, cypionian i enanthate), do których często dołącza się Dianabol, Trenbolon czy Halostestin. Methyl – D sprawdzi się także w  testosteronowych cyklach cięcia, z użyciem oralnego Turinabolu, Primobolanu, Winstrolu, Equipoise i Oxandrolone.

Klasyfikacja

Skład chemiczny: 17a-Metylo-17b-Hydroksyestra-4,9,11-Trien-3-on

Producent: różny

Skuteczna dawka:

– (mężczyźni): 2 – 10 mg / dzień

(kobiety): niezalecane

Okres półtrwania: 12 godzin

Czas detekcji: nieznany

Stosunek anaboliczno / androgenny: 1000 / 200 – 300

Artykuł Metylo – D (metylodienolon) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Masteron Enanthate (Drostanolone Enanthate) https://sterydy.net.pl/profile-sterydow/masteron-enanthate-drostanolone-enanthate Wed, 02 Dec 2020 21:09:43 +0000 https://sterydy.net.pl/?p=19542 Drostanolone Enanthate jest anaboliczno – androgennym steroidem, który produkują wyłącznie laboratoria podziemne. Masteron Enanthate (Drostanolone Enanthate) opiera się na DHT, czyli dihydrotestosteronie. Jest po prostu hormonem DHT ze zmienioną strukturą.

Artykuł Masteron Enanthate (Drostanolone Enanthate) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Drostanolone Enanthate jest anaboliczno – androgennym steroidem, który produkują wyłącznie laboratoria podziemne.

Masteron Enanthate (Drostanolone Enanthate) opiera się na DHT, czyli dihydrotestosteronie. Jest po prostu hormonem DHT ze zmienioną strukturą. Modyfikacja polega na dodaniu grupy metylowej w pozycji węgla 2., dzięki czemu hormon opiera się rozkładowi w mięśniu szkieletowym. Ta niewielka zmiana strukturalna powoduje, że hormon jest znacznie bardziej anaboliczny.

Masteron Propionate (tak jak Masteron Propionate) ma opinię jednego z niewielu sterydów anabolicznych, o silnych właściwościach antyestrogenowych. Ten steryd może rzeczywiście obniżyć poziom estrogenów w organizmie. Kulturyści akceptują tę cechę ze względu na fakt, że estrogeny są ciężkie do kontrolowania przy użyciu wielu sterydów i niższych poziomów estrogenów, co często powoduje twardszy i bardziej określony wygląd w fazie cięcia.

Masteron Enanthate posiada jedne z najbardziej mylących ocen anabolicznych i androgennych jakiegokolwiek sterydu anabolicznego, choć nie tak samo mylące jak Halotestin i Anavar. Drostanolon wykazuje powinowactwo wiązania do receptora androgenowego. Co to daje ? Prawdą jest, że wszystkie steroidy anaboliczne podkręcają metabolizm, ale tylko z silnym powinowactwem do androgenu wpływają na bezpośrednią lipolizę (proces utratę tłuszczu).

Efekty

Najlepiej pełne pozytywne efekty Masteron Enanthate ocenią posiadacze szczupłej sylwetki (im szczuplejszy użytkownik, tym bardziej widoczne efekty). Dla startującego kulturysty, dodanie tego hormonu na 12 – 16 tygodni może wspomóc utratę tłuszczu, ale co ważniejsze, zapewni sylwetkę o pożądanym wyglądzie. Natomiast dla jego rekreacyjnego kolegi czy niezbyt szczupłego użytkownika sterydów, Masteron Enanthate też będzie dobrym wyborem do cyklu cięcia. Jednak, przy znacznej warstwie tłuszczu, może być trudno uzyskać zauważalne w kwestii twardości i definicji.

Masteron Enanthate przydaje się też dla sportowcom, którym zależy na przyroście siły. Do tego dochodzi lepsza wytrzymałość mięśni i regeneracja, cechy które są w sporcie nieocenione.

Większość sterydów anabolicznych może być używana do łączenia, ale Masteron Enanthate w tej kwestii jest prawdopodobnie jedną z najgorszych opcji.

Skutki uboczne
Lista możliwych skutków ubocznych stosowania Masteron Enanthate jest dość długa. Pomimo tego w porównaniu z wieloma innymi sterydami anabolicznymi, ten preparat plasuje się w kategorii półmiękkiej. Większość mężczyzn i część kobiet dobrze toleruje ten steryd. Co prawda objawy wirylizacji mogą być silne, ale za pomocą odpowiedniego planu można je mieć pod kontrolą.

Masteron Enanthate nie wywołuje natomiast skutków ubocznych, które mają związek z estrogenem. Użytkownicy nie muszą zaprzątać sobie więc głowy ginekomastią czy retencją wody. Efekty uboczne związane są przede wszystkim z jego androgenicznej naturą. Androgenne działania niepożądane preparatu obejmują trądzik, wypadanie włosów u mężczyzn ze skłonnościami do tego, a także owłosienie na całym ciele.

Całkowita aktywność androgenna Masteron Enanthate nie powinna być ekstremalna i skutki uboczne z tego powodu, również nie. Preparat może wywołać wspomniane objawy wirylizacji u kobiet. W tym przypadku chodzi o promowanie cech męskich, zwłaszcza takich jak: owłosienie na ciele, obniżenie głosu i powiększenie łechtaczki. Oczywiście jest możliwe używanie tego sterydu bez powyższych problemów, ale wrażliwość genetyczna odgrywa w tym przypadku ważną rolę. Jeśli objawy wystąpią, po zaprzestaniu stosowania, powinny szybko ustąpić.

Kobietom sięgającym po Drostanolone najlepiej posłuży wybór propionianu drostanolonu, bo pozwala na szybsze pozbycie się związku z organizmu w przypadku pojawienia się problemów.
Hormon Drostanolonu może znacząco i negatywnie wpływać na poziom cholesterolu. Co równie ważne, Masteron Enanthate tłumi naturalną produkcję testosteronu. Konieczne jest stosowanie egzogennego testosteronu przez wszystkich mężczyzn sięgających po Drostanolone, dzięki temu można uniknąć niskiego poziomu testosteronu. Niski poziom „teścia” daje wiele objawów, a do tego jest bardzo niezdrowy. Na szczęście już standardowa dawka tego hormonu w testosteronowej terapii zastępczej (TRT) wystarcza, by zaradzić supresji.

W większości przypadków konieczne minimum wynosi 100 mg na tydzień. Po zakończeniu stosowania Masteron Enanthate wraz z ewentualnie innym związkiem steroidowym, naturalna produkcja testosteronu rozpoczyna się ponownie. Trzeba być przygotowanym na to, że poziomy sprzed terapii sterydowej nie wrócą w ciągu jednej doby, to zajmie kilka miesięcy. Ten naturalny proces odzyskiwania testosteronu zakłada, że przed zastosowaniem anabolików nie było wcześniej problemu niskiego poziomu testosteronu. Zakłada się też, że nie doszło do uszkodzenia na osi podwzgórze-przysadka-jądra (HPTA) w wyniku niewłaściwego lub nierozsądnego używania sterydów anabolicznych.
Masteron Enanthate nie wywiera toksycznego wpływu na wątrobę i nie powoduje uszkodzeń tego ważnego narządu.

Informacje dodatkowe

Masteron Enanthate to wysokiej jakości steryd anaboliczny, który doskonale nadaje się do cyklu do cięcia. Gdyby jednak ustawić go obok wersji Propionate, to zwyciężyłaby wersja Propionate. Nie chodzi o skuteczność obu form, ale o to, że wersję Propionate łatwiej do kontrolować, a do tego na rynku jest więcej o propionatu Masteron.

Warto wiedzieć, że preparat ten w każdej formie często jest niedoceniany, głównie dlatego, że mechanizm jego działania nie jest w pełni zrozumiały. Niektórzy użytkownicy sterydów oceniają je tylko z perspektywy tego jak radzą sobie z dodawaniem surowego rozmiaru. Faktycznie w tej kwestii Masteron może rozczarować. Ale jeśli ktoś potrafi docenić innego korzyści poza zbijaniem, które mogą zaistnieć przy różnych sterydach, to hormon Drostanolone umieści w pierwszej dwudziestce, a nawet trafi do pierwszej dziesiątki.

Artykuł Masteron Enanthate (Drostanolone Enanthate) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Methyl-1-Testosterone (Methylodihydroboldenone) https://sterydy.net.pl/profile-sterydow/methyl-1-testosterone-methylodihydroboldenone Wed, 02 Dec 2020 21:08:05 +0000 https://sterydy.net.pl/?p=19538 Metyl-1-testosteron (substancja aktywna – metyldihydroboldenon), stanowi metylowaną pochodną steroidowego dihydrotestosteronu (DHT), sterydu anabolicznego, który powstał w celu leczenia niedoboru testosteronu u mężczyzn. Przez wielu sportowców i kulturystów uważany za najbardziej

Artykuł Methyl-1-Testosterone (Methylodihydroboldenone) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Metyl-1-testosteron (substancja aktywna – metyldihydroboldenon), stanowi metylowaną pochodną steroidowego dihydrotestosteronu (DHT), sterydu anabolicznego, który powstał w celu leczenia niedoboru testosteronu u mężczyzn.

Przez wielu sportowców i kulturystów uważany za najbardziej skuteczny pro-steryd czy pro-hormon jaki dotąd trafił na rynek. Preparat jest wysoce anaboliczny i umiarkowanie androgenny. Użycie Metyl-1-testosteronu wraz z odpowiednim treningiem pozwala szybko zbudować masę mięśniową i pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Metyl 1 – Test (M-1-T) przez wielu uznawany jest za najsilniejszą postać testosteronu.

W profesjonalnym sporcie i kulturystyce stosowany jest do szybkiego budowania masy mięśniowej i przyrostu siły. Część sportowców omija go szerokim łukiem wierząc, że M-1-T jest znacznie bardziej toksyczny niż Metanabol. Pewne jest, że użytkownicy M-1-T powinni uważać na wzdęcia i ginekomastię. Na korzyść M-1-T przemawia za to brak bólu w dole pleców często występujący przy Metanabolu. Jednym z możliwych skutków ubocznych M-1-T jest popadanie w tzw. letarg. Użytkownicy skarżą się na 10 godzinne okresy snu na dobę. Podobnie jak wszystkie sterydy doustne Metyl-1-testosteron niekorzystnie wpływa na wątrobę, ale skutków można uniknąć bądź je zminimalizować poprzez zastosowanie leków ochronnych.
Formularz sterydowy

Metyl-1-Testosteron sprzedawany jest w Stanach Zjednoczonych pod nazwą własną jako suplement żywieniowy dla sportowców. Występuje w butelkach o różnych pojemnościach, a także w 10 mg tabletkach lub kapsułkach.

Wskazania / Cel /skutki uboczne

W celu lepszego zapoznania się z właściwościami i działaniami niepożądanymi metylo-1-testosteronu należy prześledzić profil sterydu – Superdrol.

Informacje dodatkowe

Metyl-1-Testosteron może być używany zarówno w cyklach na masę jak i do cięcia. Podczas pracy na cyklu M-1-T zalecana jest dieta wysokobiałkowa z wysoką zawartością węglowodanów (dla zwiększenia energii). Ten preparat łączy skuteczność winstrolu, primobolanu i trenbolonu, to oznacza, że efektów można się spodziewać w bardzo krótkim czasie.

Działanie M-1-T jest, w zależności od wrażliwości organizmu, od kilku do kilkunastu razy silniejsze niż zwykłego testosteronu. Fakt połączenia 1-testosteronu z metylem ma zagwarantować bezpieczne przejście przez wątrobę, w przypadku doustnej wersji preparatu. Podczas stosowania tabletek powinno się zwiększyć spożycie nie tylko węglowodanów, ale i wody, po to by za sprawą wzrostu zawartości glikogenu w komórkach mięśniowych, przyspieszyć proces rozrostu całych tkanek mięśniowych.

Artykuł Methyl-1-Testosterone (Methylodihydroboldenone) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Methosarb (Calusterone) https://sterydy.net.pl/profile-sterydow/methosarb-calusterone Wed, 02 Dec 2020 21:04:14 +0000 https://sterydy.net.pl/?p=19534 Methosarb/ calusterone, to jedna z wielu zmodyfikowanych wersji testosteronu, która ma podwójne zmiany w strukturze. Z jednej strony ma dodaną grupę metylową na węglu 7-beta, która dezaktywuje jego działanie anaboliczne

Artykuł Methosarb (Calusterone) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Methosarb/ calusterone, to jedna z wielu zmodyfikowanych wersji testosteronu, która ma podwójne zmiany w strukturze. Z jednej strony ma dodaną grupę metylową na węglu 7-beta, która dezaktywuje jego działanie anaboliczne i androgenne, a druga zmiana na węglu 17-alfa, pozwala na bezpieczne przejście związku przez wątrobę. Methosarb został wyprodukowany jako mniej toksyczna alternatywa dla tradycyjnych sterydów anabolicznych w terapii nieoperacyjnego i przerzutowego nowotworu piersi u mężczyzn i kobiet po menopauzie.

Formularz sterydowy

Ten steryd dostępny był w tabletkach 50 mg, ale obecnie nie jest już produkowany jako lek na receptę.

Właściwości / Cel

Ten preparat zasługuje na opisanie jako dość wyjątkowy steryd anaboliczny i androgen. Warto przede wszystkim wiedzieć, że znaczna modyfikacja w węglu 7-beta, czyni go praktycznie nieskutecznym dla poprawy wydajności i celów anabolicznych. Takich zastosowań nie zaleca się, nawet gdy Methosarb pełnić ma rolę tylko wspomagającego anabolicznie składnika cyklu z takimi legendarnymi związkami anabolicznymi jak: Dianabol, Deca – Durabolin, Trenbolon czy Testoserone.
FDA nigdy nie zatwierdziła Methosarb / calusterone dla mężczyzn. Poziom dawek terapeutycznych tego preparatu wynosił około 200 mg / dobę .

Skutki uboczne

Aby poznać skutki ubocznych Methosarb trzeba prześledzić profil Anavar.

Informacje dodatkowe

Niektórzy twierdzą, że jeśli będzie zastosowany w dawkach wystarczająco wysokich, (tak by podnieść poziom anabolizmu / testosteronu), preparat stłumi naturalną produkcję testosteronu. Jednak jest raczej mało prawdopodobne, aby jakakolwiek z dawek tego wyjątkowo łagodnego sterydu mogła podnieść poziom testosteronu do takiego stopnia. Oznacza to tak naprawdę, że nawet przy wyjątkowo dużej absorpcji, większość tego preparatu zostałaby wyeliminowana w następstwie naturalnego mechanizmu odpadu.

Klasyfikacja
Skład chemiczny:
17 beta-OH-7 beta, 17 alfa-dimetylo-androst-4-ene-3-on
17-beta-hydroksy-7-beta, 17-dimety-lrost-4-en-3-on
7 beta, 17 alfa-dimetylotestosteron
Temperatura topnienia (podstawa): 128 ° C
Producent: nieprodukowany
Dawka skuteczna (mężczyni): około 200 mg / dzień
Skuteczna dawka (kobiety): niezalecany
Okres półtrwania: nieznany
Czas detekcji: nieznany
Stosunek anaboliczny / androgenny: nieznany, ale praktycznie żaden

Artykuł Methosarb (Calusterone) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Masteron (propionian drostanolonu) https://sterydy.net.pl/profile-sterydow/masteron-propionian-drostanolonu Tue, 01 Dec 2020 22:59:16 +0000 https://sterydy.net.pl/?p=19525 Drostanolone Propionate to anaboliczny androgenny steroid, który na rynek w latach 70 – tych ubiegłego wieku pod nazwą Masteron, wprowadziła firma Syntex. Terapeutycznie Masteron sprawdził się w walce z zaawansowanym

Artykuł Masteron (propionian drostanolonu) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Drostanolone Propionate to anaboliczny androgenny steroid, który na rynek w latach 70 – tych ubiegłego wieku pod nazwą Masteron, wprowadziła firma Syntex. Terapeutycznie Masteron sprawdził się w walce z zaawansowanym i nieoperacyjnym rakiem piersi u kobiet po menopauzie. Środek ten jest nadal zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), ale obecnie rzadko stosuje się go w leczeniu nowotworu piersi. Dla kulturystów to ciągle jeden z najbardziej popularnych sterydów do cięcia. Masteron często uważany jest za niezbędnik podczas przygotowań do zawodów.
Właściwości i zalety:

Propionian drostanolonu stanowi pochodną DHT (dihydrotestosteronu). To nic innego jak hormon DHT, którego struktura została zmieniona przez dodanie grupy metylowej w pozycji 2.węgla. Modyfikacja ta chroni hormon przed rozpadem metabolicznym przez enzym dehydrogenazy zlokalizowany w mięśniu szkieletowym, a także znacząco podnosi anaboliczny charakter hormonu. Mała strukturalna zmiana wystarczyła do stworzenia Drostanolonu, a do tego jeszcze jest dodatek – krótki estr propionianowy dla kontrolowania czasu uwalniania hormonu. Masteron uchodzi za jeden z niewielu sterydów anabolicznych, które mają silne właściwości antyestrogenowe (pozwala uniknąć stosowania antyestrogenów w trakcie cyklu) i jest korzystne również w fazie cięcia ze względu na efekt „utwardzenia”. Masteron z podstawą w postaci DHT, jest pięć razy bardziej androgenny niż testosteron. Ta cecha promuje twardszy wygląd i może przyspieszać utratę tłuszczu (silne androgeny dobrze radzą sobie z lipolizą). Masteron nie jest znany z promowania przyrostów masy beztłuszczowej, ale może znacznie zwiększyć siłę (korzyść dla sportowca, któremu niekoniecznie zależy na „surowej masie”).
Efekty:

Działanie Masteron najbardziej uwidacznia się w czasie cyklu cięcia. Tyle, że aby efekty były naprawdę spektakularne, trzeba mieć szczupłą sylwetkę. Z tego powodu hormon pojawia się najczęściej pod koniec fazy przygotowań do zawodów, pomaga wówczas stracić ostatni gram tłuszczu. Działanie antyestrogenowe poprawia też ogólny wygląd. Użytkownik, która ma mniej niż 10 % tkanki tłuszczowej zauważy efekty (ostrzejszy, bardziej „wysuszony” wygląd), jeśli tłuszczu będzie więcej niż 10 %, efekty mogą nie być tak wyraźne. Jako silny androgen, Masteron daje korzyści sportowcowi, który chce większej siły. Przynosi też lekką poprawę odzysku i wytrzymałości mięśni bez niepożądanego przyrostu masy (przyrost masy podobny do Primobolan Depot). Włączenie Masteron do planu zbiorowego ze względu na działanie antyestrogenowe i możliwość utraty tłuszczu podczas okresów spiętrzenia poza sezonem, nie jest wystarczającym powodem, by używać steryd w tej fazie. Masteron, faktycznie ma właściwości antyestrogenowe, ale nie jest wystarczająco silny, by zwalczyć ten poziom aktywności estrogenowej.

Skutki uboczne:
Masteron jest dość przyjaznym sterydem anabolicznym. Efekty uboczne jego stosowania dla większości użytkowników będą do zaakceptowania. U kobiet, objawy wirylizacji mogą być silne, ale można je kontrolować za pomocą odpowiedniego planu. Masteron nie aromatyzuje i nie wykazuje żadnych właściwości progestagenowych, tak więc ginekomastia i retencja wody nie stanowią w jego przypadku problemu, podobnie wysokie ciśnienie krwi, które jest następstwem nadmiernego zatrzymywaniem wody. Niepożądane efekty użycia preparatu mogą obejmować działania o charakterze androgennym: trądzik, łysienie skóry głowy u osób z predyspozycjami i porost włosów na ciele. Wrażliwość osobnicza ma znaczenie, bo Masteron jest znany z nasilania procesu łysienia typu męskiego u mężczyzn na to wrażliwych, o wiele bardziej niż wiele sterydów anabolicznych. Masteron może też wpływać na poziom cholesterolu, podnosić „zły” cholesterol LDL i obniżać „dobry” cholesterol HDL z większym naciskiem na to drugie. Całkowity wpływ na cholesterol nie jest jednak tak silny, jak w przypadku wielu doustnych sterydów doustnych. Użycie preparatu może mieć nieznaczny negatywny wpływ na ciśnienie krwi, ale u większości osób ten problem nie powinien wystąpić. Masteron znacząco hamuje naturalną produkcję testosteronu, co sprawia, że egzogenna terapia testosteronem jest wskazana podczas stosowania tego steroidu (już dawka 100 – 200 mg na tydzień testosteronu wystarczy, by zwalczyć tłumienie i zapewnić niezbędny testosteron).
Masteron nie jest hepatotoksyczny i nie wykazuje szkodliwego wpływu na wątrobę.
Dawkowanie:

Dawka standardowa dla dorosłych mężczyzn zwykle wynosi 300 – 400 mg na tydzień. Zazwyczaj oznacza to wstrzyknięcia 100 mg co drugi dzień przez okres 6 – 8 tygodni. Można też podzielić swoją dawkę na codzienny plan iniekcji, ale stosowanie co drugi dzień powinien przy tym sterydzie wystarczyć. Przy wersji Drostanolone Enanthate, to tylko 1 – 2 zastrzyki na tydzień, ale taka forma preparatu jest dość rzadka.

Artykuł Masteron (propionian drostanolonu) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Halodrol (Chlorodehydromethylandrostenediol) https://sterydy.net.pl/profile-sterydow/171-halodrol-chlorodehydromethylandrostenediol Thu, 12 Mar 2020 21:25:08 +0000 https://sterydy.net.pl/nowastrona/?p=18629 Halodrol (Chlorodehydromethylandrostenediol) to pochodna testosteronu steroidowego. Pod względem  struktury preparat jest uderzająco podobny do innego sterydu anabolicznego – Turinabolu (Chlorodehydromethyltestosterone). Zarówno Halodrol, jak i T-bol cechuje znacznie niższy poziom androgenności

Artykuł Halodrol (Chlorodehydromethylandrostenediol) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>

Halodrol (Chlorodehydromethylandrostenediol) to pochodna testosteronu steroidowego. Pod względem  struktury preparat jest uderzająco podobny do innego sterydu anabolicznego – Turinabolu (Chlorodehydromethyltestosterone). Zarówno Halodrol, jak i T-bol cechuje znacznie niższy poziom androgenności niż Dianabol. Te środki wykazują też bardziej zrównoważony stosunek efektów anabolicznych i androgennych, gwarantują zatem zauważalny wzrost jakości chudego mięśnia.

Halodrol, podobnie jak jego obecni i byli krewni chemiczni jak: Methyl-1-Testosteron, Superdrol, 1-AD, zalicza się do szarej strefy leków bez recepty – OTC. Wszystkie preparaty przynoszą efekty steroidowe, ale nigdy nie zostały zatwierdzone przez FDA, nie były sprzedawane jako leki na receptę. Pierwotnie wyprodukowany jako suplement w postaci tabletek do żywienia sportowego, Halodrol został poddany testom w labolatoriach. Okazało się, że ma właściwości anaboliczne i androgenne porównywalne z oficjalnymi sterydami. Ostatecznie producent usunął go z rynku i wprowadził podobny produkt (ale bez steroidów) o nazwie Halodrol Liquigels.

Kulturyści / sportowcy mogą liczyć przy Halodrolu na wzrost poziomu testosteronu. Więcej męskiego hormonu oznacza pełniejszy kształt ciała, głównie za sprawą zwiększenia liczby włókien mięśniowych. Najbardziej oczywistymi korzyściami fizycznymi będzie większy rozmiar mięśni i przyrost siły, lepsze unaczynienie, a także agresywne pompy mięśniowe. Te same korzyści powodują, że Halodrol jest mocnym androgenem.

Posiada też inne tradycyjne właściwości steroidów, takie jak: zwiększona produkcja czerwonych krwinek (RBC), lepsza wytrzymałość podczas ćwiczeń, zwiększony dopływ tlenu i składników odżywczych do mięśni, lepsza regeneracja glikogenu mięśniowego po wysiłku, hamowanie katabolizmu (proces niszczący mięśnie). Aby zobaczyć i poczuć efekty Halodrolu zwykle potrzeba kilku tygodni. Dawka zalecana wynosi 100 – 150 mg / dobę (w roli samodzielnego preparatu) oraz 50 – 100 mg / dobę (jako część cyklu sterydowego). Średnio cykl Halodrola trwa od 4 do 6 tygodni. Obecność 17-alfa alkilowanej (modyfikacja, dzięki której preparat przechodzi przez wątrobę i do krwioobiegu bez dezaktywacji), czyni go możliwym do podawania doustnego. Halodrol cechuje też wysoki poziom hepatotoksyczności (toksyczny wpływ na wątrobę), dlatego nie powinno się stosować dłużej niż 8 tygodni (przy ciągłym podawaniu). Dużej sile działania, jaką gwarantuje Halodrol towarzyszy duże ryzyko, dlatego zalecana jest stosowanie suplementów, które odtruwają wątrobę.

Halodrol nie aromatyzuje, czyli można spodziewać się, że nie wystąpią przy nim estrogenne efekty uboczne, jako odpowiedź organizmu na wzrost estradiolu estrogenu, progesteronu, prolaktyny czy progestyny. Skutki tego są mało estetyczne i zdrowe, obejmują retencję (zatrzymywanie) wody, przyrost tkanki tłuszczowej i ginekomastię (jako wynik braku równowagi testosteronu do estrogenu).

Testosteron syntetyczny wraz z kilkoma innymi steroidami (m.in. nandrolony), całkowicie hamują naturalną produkcję tego hormonu. Zazwyczaj 100 mg przez 5 – 6 tygodni, wystarczy żeby spowodować zamknięcie, a na to by testosteron wrócił do poziomu podstawowego potrzeba około miesiąca. Halodrol może nie jest wystarczająco androgeniczny, aby wywołać wyłączenie, ale na pewno naturalna produkcja testosteronu będzie przy nim stłumiona.

  • Skład chemiczny: 4-chloro-17a-metylo-androst-1,4-dien-3b, 17b-diol
  • Skuteczna dawka (mężczyźni): 100 – 150 mg / dzień
  • Skuteczna dawka (kobiety): niezalecane
  • Okres półtrwania: ok. 16 godzin
  • Czas detekcji: nieznany
  • Stosunek anaboliczno / androgenny: 74 : 28

Artykuł Halodrol (Chlorodehydromethylandrostenediol) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Halotestin (Fluoxymesterone) https://sterydy.net.pl/profile-sterydow/172-halotestin-fluoxymesterone Thu, 12 Mar 2020 21:24:43 +0000 https://sterydy.net.pl/nowastrona/?p=18627 Fluoxymesteron jest niezwykle silnym anaboliczno – androgennym sterydem. Preparat po raz pierwszy pojawił się w latach 50 – tych pod nazwą handlową Halotestin. Jest to pochodna testosteronu, a ściślej mówiąc

Artykuł Halotestin (Fluoxymesterone) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>

Fluoxymesteron jest niezwykle silnym anaboliczno – androgennym sterydem. Preparat po raz pierwszy pojawił się w latach 50 – tych pod nazwą handlową Halotestin. Jest to pochodna testosteronu, a ściślej mówiąc – strukturalnie zmodyfikowana wersja metylotestosteronu. Pod nazwą Halotestin kryje się hormon testosteronu, który ma dodaną grupą metylową w pozycji 17 węgla, pozwalającą na przyjmowanie doustne. Jego strukturę cechuje go też dodatkową grupa fluoro przy węglu 3 i 9 oraz grupa hydroksylowa przy węglu 11. Te zmiany są hamulcem dla aromatyzacji i znacznie podnoszą androgenny charakter steroidu.

Dzięki takiej, a nie innej strukturze anaboliczna ocena Halotestin to 1900, a androgeniczna – 850. Podstawą klasyfikacji jest porównanie do czystego testosteronu, który jak wiadomo ma ocenę 100 w obu w/w kategoriach. Warto wiedzieć, że ocena anaboliczna „Halo” może być myląca. Steryd ten, pomimo ogromnego wskaźnika anabolicznego nie daje ogromnego efektu anabolicznego. Działa głównie przez swoją aktywność androgenną. Halotestin przynosi za to niesamowite efekty w temacie krwinek czerwonych. Halo znacznie zwiększa poziom hematokrytu i hemoglobiny, a także masę czerwonych krwinek. Te mechanizmy w znacznym stopniu odpowiedzialne są za przyrost siły, zwiększony poziom energii, jakie może wywołać ten steryd. Halotestin dobrze radzi sobie z utratą tkanki tłuszczowej. Dzieje się taki dzięki jego zdolności do regulacji procesu utleniania kwasów tłuszczowych w wątrobie. Dzięki powyższym cechom, użytkownicy otrzymują steryd, który wyraźnie wpływa na wizualne aspekty kondycji u osoby, która ma dość szczupłą sylwetkę.

Efekty Halotestinu może nie są niezwykle  powalające, bo i nie jest to preparat, który można określić mianem wszechstronnego sterydu anabolicznego. Mało tego, potencjalne skutki uboczne mogą sprawić, że część facetów nie zdecyduje się na „Halo”. Pierwotne działanie Halotestinu dotyczy siły i agresji. Jest to steryd, który może znacząco wzmocnić agresywną naturę. To z kolei spowoduje, że użytkownik będzie „cisnął” mocniej, co przełoży się na siłę. Halotestin zwiększa poziom agresji, a to co dalej się z nią stanie, zależy tylko i wyłącznie od stosującego. Zdrowo myślący zawodnik, wykorzysta bonus agresji na siłowni i w zawodach. Kilka tygodni przyjmowania Halo z ta myślą jest bardzo powszechną praktyką, a wzrost siły może być potencjalnie wyższy niż przypadku jakikolwiek innego sterydu anabolicznego. Z Halotestinem nie da się zbudować masy i nie jest to dobry wybór na podstawowy steryd w dowolnym cyklu. Ten krótkotrwały steryd przynosi korzyści w innych, wcześniej opisanych celach.

Jeśli chodzi o potencjalne skutki uboczne Halotestin nie jest szczególnym „szkodnikiem”, są o wiele gorsze sterydy. Nie jest to jednak preparat, który można nazwać wielce przyjaznym dla użytkownika, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę jego hepatotoksyczność i potencjalny wpływ na układ sercowo – naczyniowy. Możliwe jest korzystanie z Halotestinu bez konsekwencji, ale wymaga to o sporego wysiłku i w dużej mierze uzasadnia  ograniczone stosowanie. Kulturystom inne sterydy  mogą zapewnić taki sam poziom kondycjonowania bez dodatkowego obciążenie dla organizmu. Dla sportowca siłowego czy wojownika, Halo może okazać się bardziej korzystny niż inny steryd. W każdym wypadku trzeba zachować ostrożność i pamiętać o potencjalnych skutkach długofalowych.

Artykuł Halotestin (Fluoxymesterone) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Testosteron Depot (Testosteron Cypionate) https://sterydy.net.pl/profile-sterydow/153-testosteron-depot-testosteron-cypionate Thu, 12 Mar 2020 21:24:17 +0000 https://sterydy.net.pl/nowastrona/?p=18624 Testosteron depot / cypionian testosteronu, to steryd anaboliczno – endrognny, który w swoim składzie ma też długi, wolno działający ester cyjanianowy. Preparat często określany jest jako Test Cyp lub po

Artykuł Testosteron Depot (Testosteron Cypionate) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>

Testosteron depot / cypionian testosteronu, to steryd anaboliczno – endrognny, który w swoim składzie ma też długi, wolno działający ester cyjanianowy.

Preparat często określany jest jako Test Cyp lub po prostu Cyp.

Testosteron depot występuje w preparatach farmaceutycznych zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Dawka testosteronu zależna jest od producenta i kraju. Preparat ma postać roztworu olejowego do wstrzykiwań domięśniowych. Dostępny jest zarówno w ampułkach, jak i w fiolkach. Stężenia wynoszą:50 mg / ml, 100 mg / ml, 125 mg / ml oraz 200 mg / ml.

Tak jak wszystkie testosterony iniekcyjne, cypionat gwarantuje wyraźne przyrosty masy mięśniowej i siły w czasie cyklu. Testosteron łatwo konwertuje do estrogenów, dlatego jest ryzyko, że masa mięśniowa razem z nim zdobyta nie będzie najlepszej jakości (retencja wody). Stąd cypionat nie jest najlepszym wyborem w czasie pracy nad definicją, przed zawodami. Nadmiar estrogenów niesie też ryzyko ginekomastii. W przypadku swędzenia, pojawienia się guzka w okolicach sutek, natychmiast powinno się rozpocząć stosowanie Nolvadexu. Jeszcze skuteczniejszym rozwiązaniem będzie używanie od początku cyklu, inhibitora aromatazy. Osobom, które nie mają predyspozycji do odczuwania typowych dla estrogenów skutków ubocznych wystarczy prawdopodobnie Nolvadex i / albo Proviron.

Cypionian testosteronu jest dość popularnym preparatem. Produkuje go i eksportuje kilka krajów, m.in. Australia, Kanada, Brazylia, RPA i Hiszpania. Depot testosteron to dobry anaboliczny fundament pratycznie dla wszystkich związków. W jego towarzystwie dobrze zadziała zwłaszcza Deca – Durabolin, Dianabol, Trenbolon, Primobolan, Turinabol, Anavar, a także Winstrol.

Skład chemiczny: Baza testosteronu + ester cyjanianowy Wzór: C27 H40 O3 Masa cząsteczkowa (zasada): 288, 429 Masa cząsteczkowa (ester): 132, 1184 Temperatura topnienia (zasada): 155 Temperatura topnienia (ester): 98 – 104 ° C Producent: różni Skuteczna dawka (mężczyźni): 300 – 2000 mg / tydzień (kobiety): niezalecany Okres półtrwania: 14 dni Czas detekcji: 3 miesiące Stosunek anaboliczno / androgenny: 100 / 100 Aromatyzacja: Tak Redukcja: Tak Blokowanie HPTA: Tak

Artykuł Testosteron Depot (Testosteron Cypionate) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>
Genabol (Norbolethone) https://sterydy.net.pl/profile-sterydow/170-genabol-norbolethone Thu, 12 Mar 2020 21:23:40 +0000 https://sterydy.net.pl/nowastrona/?p=18622 Genabol ( norbolethone) jest nieco słabiej działającą doustną pochodną sterydu anabolicznego Deca – Durabolin, o bardzo zbliżonych właściwościach. Genabol (znany jako „the clean”) nigdy nie był oficjalnym lekiem na receptę,

Artykuł Genabol (Norbolethone) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>

Genabol ( norbolethone) jest nieco słabiej działającą doustną pochodną sterydu anabolicznego Deca – Durabolin, o bardzo zbliżonych właściwościach. Genabol (znany jako „the clean”) nigdy nie był oficjalnym lekiem na receptę, ale stosowany był do badań klinicznych (tabletki 2,5 mg). Jest to jeden z pierwszych sterydów wytwarzanych na zamówienie (ang. designer drug). Przeżył drugą młodość, był masowo stosowany w sporcie na poziomie olimpijskim, w związku z czym wybuchł gigantyczny skandal dopingowy. Mieli go używać niektórzy uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000 r.). W skandal z używaniem Genabolu zamieszana była też m.in. kolarka – Tammy Thomas’a, za co zapłaciła dyskwalifikacją. Obecnie Genabol występuje w tabletkach 2,5 mg, 5 mg oraz 10 mg.

Zastosowanie: cykle na masę, siłę, doping na poziomie olimpijskim. Możliwe działanie niepożądane Norbolethonu:

– toksyczny wpływ na wątrobę

– interakcje z lekami (zwiększona toksyczność w połączeniu z lekami typu paracetamol)

– aromatyzacja i wszelkie uciążliwości z tym związane (retencja wody, odkładanie tłuszczu itp.)

– silna wirylizacja u kobiet (obniżenie głosu, zarost)

– zmiana profilu lipidowego krwi, ryzyko dla serca i układu krążenia, wzrost LDL, spadek HDL, ryzyko dla serca i układu krążenia,

– podwyższony poziom hematokrytu

– zahamowanie produkcji testosteronu w jądrach

– wzrost wagi ciała,

– bezpłodność (czasowa albo trwała)

– problemy ze skórą: trądzik, tłusta cera

Dla lepszego poznania właściwości i działań niepożądanych produktu Genabol warto prześledzić profil Deca – Durabolin. Informacje dodatkowe Genabol dobrze komponuje się ze wszystkimi pochodnymi testosteronu (cypionate, propionate i enanthate). Jest to wystarczająco wszechstronny steryd, by włączyć go w cykl na masę z takimi preparatami jak Dianabol, Trenbolon, Halotestin czy Equipoise. Tradycyjne środki do cięcia typu Oral Turinabol, Stanozolol, Anavar i Primobolan również dobrze komponują się z Genabol.

Artykuł Genabol (Norbolethone) pochodzi z serwisu Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy.

]]>