Semaglutyd / Ozempic / Saxenda – 2MG

1 opakowanie

450.00

Lek Ozempic – podstawowe informacje

Ozempic to lek przeznaczony do podskórnych wstrzyknięć, który działa poprzez obniżanie stężenia glukozy we krwi. Jego stosowanie zalecane jest dla osób z rozpoznaną cukrzycą typu 2, u których dieta i ćwiczenia fizyczne nie przyniosły odpowiednich rezultatów w kontrolowaniu poziomu cukru.

Lek należy stosować jedynie na wyraźne zalecenie lekarza. Występuje również pod nazwą Saxenda i Semaglutyd.

Ozempic – działanie

Lek Ozempic zawiera substancję czynną zwaną semaglutyd. Jest to związek należący do grupy peptydów GLP-1 (glukagonopodobnego peptydu-1). Hormon GLP-1 jest naturalnie produkowany przez jelito cienkie w odpowiedzi na spożyty posiłek. Działa on poprzez stymulację komórek beta trzustki do zwiększenia wydzielania insuliny, co umożliwia przetransportowanie glukozy do tkanek.

Semaglutyd reguluje poziom glukozy we krwi, a co za tym idzie, jego stosowanie może również przyczyniać się do utraty nadmiernej masy ciała. Ze względu na ten efekt, w Stanach Zjednoczonych, Ozempic jest również stosowany jako środek do leczenia otyłości.

Jak dawkować Ozempic?

Lek ma postać roztworu do wstrzykiwania podskórnego i jest dostępny w trzech, różnych dawkach: 0,5 mg, 1 mg i 2 mg. Aby uzyskać kontrolę nad poziomem cukru we krwi, preparat należy podawać podskórnie raz na tydzień w takie obszary ciała jak: przednia część uda, ramię lub brzuch.

Dawka początkowa wynosi 0,25 mg raz na tydzień przez cztery tygodnie. Po tym okresie można zwiększyć dawkę do 0,5 mg. Maksymalna dawka leku to 1 mg.

Ozempic – skutki uboczne stosowania leku

Stosowanie leku Ozempic może powodować występowanie niepożądanych efektów. Najczęściej występujące to:

  • wymioty,
  • nudności,
  • biegunka,
  • małe stężenie cukru we krwi,
  • uczucie silnego głodu,
  • zmiany widzenia,
  • senność.

W razie wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

SKU: Brak danych Kategoria: Tagi: , ,
Zawartość opakowania

1 opakowanie