Meldonium (Mildronate) 500mg 60kaps

1 opakowanie 60 tabletek

270.00

Mildronate – zastosowanie, efekty działania, dawkowania

Mildronate to lek produkowany przez firmę Grindex. Substancją czynną tego leku jest Meldonium, czyli związek organiczny stosowany w leczeniu niedokrwienia. Bardzo szybko dostrzeżono korzystny wpływ Meldonium na wydolność tlenową w sporcie wyczynowym. Dzięki temu, organizm jest gotowy na znacznie intensywniejszy wysiłek potrzebny do uzyskania lepszych wyników.

Zastosowanie leku Mildronate w sporcie wyczynowym

Stosowanie leku Mildronate wpływa na metabolizm L-karnityny, prowadząc do większych ilości tego aminokwasu w naszym organizmie. Karnityna wspiera funkcję mięśnia sercowego podczas niedoboru tlenu. Środek zawierający Meldonium był powszechnie stosowany przez sportowców wyczynowych: lekkoatletów, piłkarzy, kolarzy, zawodników sztuk walki. Od stycznia 2016 roku jest uważany za nielegalny doping. Stosowanie tego leku jest zakazane w sporcie zawodowym.

Efekty stosowania leku Mildronate

W dużym uproszczeniu, lek Mildronate usprawnia pracę mięśnia sercowego, prowadząc do lepszego przepływu krwi i usprawniając transport tlenu w organizmie. Dzięki temu, możliwe jest zwiększenie progu maksymalnego wysiłku, w celu uzyskania lepszych wyników. Najczęściej, Mildronate jest stosowane w sportach wymagających dobrej kondycji, np. w biegach, kolarstwie, piłce nożnej.

Jak dawkować lek Mildronate?

Stosowanie środka Mildronate należy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki dziennie, zawierającej 500mg substancji czynnej, Meldonium. Stosowanie tego leku może powodować skutki uboczne: duszności, tachykardię, bóle i zawroty głowy, reakcje alergiczne oraz chwilowe osłabienie organizmu.

SKU: Brak danych Kategoria: Tagi: , ,
Zawartość opakowania

1 opakowanie 60 tabletek