Tiromel to niesteroidowy preparat. W sporcie wykorzystywany jest w celu minimalizowania zbędnej tkanki tłuszczowej. Wysokie stężenie T3 powoduje przyspieszenie metabolizmu co zwiększa ilość spalanych kalorii i ubytek masy.
Główny składnik
Głównym składnikiem tego preparatu jest hormon T3 trójjodotyronina.
Trzeba stosować go rozważnie.
Dzięki T3 w organizmie mamy zapewnioną odpowiednią regulację i wychwyt różnych substancji odżywczych, także transport ich do komórek. Dzięki temu mamy umożliwione produkowanie energii potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania komórek. Hormon ten przyspiesza metabolizm, dzięki niemu osiągamy dobrą jakość masy mięśniowej.
Zastosowanie Tiromelu w sporcie kulturystycznym jest popularne.
Środek głównie stosowany jest w celu zminimalizowania zbędnej tkanki tłuszczowej.
Jak już wyżej wspomniano wysokie stężenie T3 przyspiesza metabolizm, zwiększa się ilość spalanych kalorii, następuje ubytek masy ciała. T3 nie wykazuje właściwości katabolicznych,
Może się zdarzyć jednak nieznaczny ubytek tkanki mięśniowej, problemem tym obarczona jest niewielka ilość osób.
Stosując Tiromel warto ustawić odpowiednią dietę dla suplementacji T3, nie jest ona zalecana dla osób, które są początkujące w temacie kulturystyki.
Istotna przy stosowaniu tego środka jest znajomość swojego organizm i reakcji organizmu na suplementację T3 z daną dietą.
Dawkowanie Tiromelu
Zazwyczaj podawanie leku mieści się między 6,25 a 12,5 mcg na dobę.
Suplementacja na tym poziomie daje zadowalające efekty, uzyskujemy wzrost masy mięśniowej przy zminimalizowanym wzroście tkanki tłuszczowej, nie ma też negatywnego wpływu na produkcję endogennego hormonu tarczycy T3. Zaleca się aby suplementacja Tiromelu nie przekraczała od 4 do 6 tygodni.
Wśród zalet Tiromelu należy wyróżnić znaczną utratę zbędnej tkanki tłuszczowej, wsparcie dłuższych cykli masowych od podaży kalorycznej, a także efektywne kształtowanie się sylwetki, podkreślenie ładnie zarysowanych mięśni.
Skutki uboczne
Wśród możliwych skutków ubocznych wyróżnia się problemy z oddychaniem, nudności i wymioty, bóle głowy, zawroty, nadmierna potliwość, destabilizacja pulsu, dysfunkcje związane z funkcjonowaniem metabolizmu, problemy z rytmem serca.