Sibutramina – Meridex 20 Sibutramine Hydrochloridum


240.00

Sibutramina powiększa ogólne tempo przemiany materii, powodując tym samym ubytek masy ciała. Niejako przy okazji zmniejsza ilość przyjmowanych kalorii oraz nasz apetyt. Po prostu powoduje zmniejszenie uczucia głodu, nasila tzw. „poposiłkowe” uczucie sytości. Zwiększa termogenezę poposiłkową (zwłaszcza w obszarze tłuszczowej tkanki trzewnej) przyczyniając się do ubytku tkanki tłuszczowej wisceralnej (jest to zmniejszenie obwodu talii). Ponadto osłabia występowanie spadku spoczynkowej przemiany materii, zmniejszając ryzyko wystąpienia tak niechcianego efektu jo-jo.

Sibutramina, inaczej Meridia lub Zelixa, jest wręcz kultowym specyfikiem, szczególnie wśród kobiet walczących ze swoimi zbędnymi kilogramami. W wielu tekstach dotyczących wszelkich zagadnień dotyczących odchudzania się całe rzesze użytkowniczek, nazywa siebie meridiankami.

Jest to środek również bardzo znany, a także  często wykorzystywany przez sportowców.

Sibutramina to nic innego jak związek chemiczny, organiczny związek, który swoje zastosowanie znalazł jako tzw. lek anorektyczny, który po prostu hamuje łaknienie. Czyli jak się łatwo domyślić specyfik znalazł swoje miejsce podczas leczenia otyłości naukowo zwanej obesitas. Po prostu mechanizm jego działania polega na swoistym hamowaniu tzw. wychwytu zwrotnego takich substancji jak noradrenaliny, serotoniny i dopaminy.

Substancję aktywną w tym specyfiku stanowi Sibutramini hydrochloridum czyli dokładnie chlorowodorek sybutraminy. Środek występuje pod postacią kapsułek. Jego działanie objawia się pod postacią nasilania uczucia sytości oraz powiększaniu wydatku energetycznego.

Pigułki „na odchudzanie” Meridia posiadają w swoim składzie substancję – sibutraminę. Sibutramina tak jak bardzo znana efedryna, należy do grupy stymulantów czyli inaczej środków pobudzających. Zwiększa ona wydolność naszego organizmu, ponadto zwiększa intensywność samych ćwiczeń oraz wydatnie pomniejsza objawy zmęczenia. Wszystkie pigułki posiadające w sobie sibutraminę, uważane są jako zamienniki Meridy. Co ważne pigułki nie mogą być stosowane przez osoby małoletnie oraz kobiety będące w ciąży.

W formie wspomagającej, w połączeniu z dietą żywieniową, w tzw. leczeniu otyłości u pacjentów ze wskaźnikiem BMI wynoszącym ≥ 30 kg/m2 oraz u pacjentów z nadwagą (wskaźnik BMI wynosi ≥ 27 kg/m2) ze współistniejącymi czynnikami ryzyka. Preparat powinien być stosowany u osób, u których tzw. leczenie niefarmakologiczne było po prostu nieskuteczne.

W formie doustnych kapsułek / tabletek. Dawkę i częstotliwość przyjmowania należy ustalić indywidualnie lub skorzystać z porady specjalisty w tym zakresie. Zwyczajowo jest to jedna tabletka dziennie. Należy pamiętać ażeby nie przekraczać tej ilości ponieważ może to wywołać skutki uboczne. Panie będące w wieku rozrodczym powinny w trakcie kuracji tym preparatem bezwzględnie wdrożyć skuteczną antykoncepcję. Dokładne dawkowanie wynosi od 0,5 do 1 tabletki na jedną dobę popijając dużą ilością wody. Najlepiej jeśli ma to miejsce rano po tuż pierwszym posiłku.

Tabletek nie należy rozgryzać ani żuć tylko połykać w całości.

Należy mieć wzmożoną czujność jeśli pacjent choruje na bulimię, choroby związane z sercem, ponadto nadciśnienie tętnicze, rozrost gruczołu krokowego oraz jaskrę. To samo tyczy się sytuacji jeśli jesteś lub przypuszczasz, iż jesteś w ciąży oraz / także gdy karmisz piersią.

W czasie przyjmowania specyfiku Sibutramina dość często może wystąpić uczucie suchości w jamie ustnej, bezsenność lub / też zaparcia. Ponadto uczucie kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze, rozszerzenie naczyń krwionośnych (tzw. nagłe uderzenia gorąca), nudności. Może mieć miejsce nasilenie dolegliwości związanych z guzkami krwawniczymi, ból, nudności, a także zawroty głowy, zaburzenia czucia, uczucie niepokoju. U osób zażywających Meridię może wystąpić zwiększoną potliwość oraz zaburzenia smaku oraz niewydolność nerek. Co ważne preparat ten może nieco upośledzać zdolność do prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn mechanicznych.

Nie należy spożywać alkoholu w czasie trwania kuracji specyfikiem Sibutramina.

Najlepiej jest zażywać Sibutramina w pewnych okresach czasowych np. regularnie przez trzy miesiące. Następnie po przerwie można wrócić do stosowania, jeśli dotychczasowy efekt utraty naszej wagi nie jest dla nas zadowalający. Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest przyjmowanie 10 mg preparatu – należy go przyjmować codziennie o stałej porze. Jeśli chodzi o jedzenie – nie musimy się głodzić. Jednak nie można też „przeginać”. Dieta 1.000 – 1.500 kalorii jest optymalnym rozwiązaniem. Wówczas nie potrzebny jest żaden dietetyk. Swoją wiedzę na temat zdrowego i rozsądnego odżywania bez problemu można uzyskać bez większych problemów.

Sibutramina jest naprawdę skutecznym antidotum na te poważne problemy z poważną nadwagą czy otyłością, która to jest wręcz niebezpieczna, jeśli dana osoba nie zrzuci pokaźnej ilości zbędnych kilogramów. Wokół Sibutraminy narosło wiele legend i sprzeczności. Jednak jest to preparat naprawdę skuteczny więc raczej nie mogą dziwić po prostu zawistne i mijające się z prawdą opinie. Sama Sibutramina została wyprowadzona na szeroki rynek farmaceutyczny dokładnie w 1997 roku, jako specyfik o niewielkim działaniu ubocznym. Pigułki stosowało się pod kontrolą lekarza, który ustalał odpowiednią dawkę leku. Zwykle codzienna dawka nie przekraczała jednej sztuki tabletki. Sibutramina po prostu hamowała u ludzi uczucie głodu, a sami pacjenci potrafili w krótkim czasie zrzucić nawet i 20 kilogramów. Dzięki właśnie tak spektakularnym wynikom, specyfik ten stał się dość szybko bardzo popularny. Jednak po kilkunastu latach ten cudowny środek, został wycofany z powodu tego, iż skutki uboczne jego stosowania rzekomo stały się zagrażające życiu. Jednak należy nadmienić, że działo się tak z powodu nadmiernego przekraczania maksymalnej dawki dziennej czyli jednej tabletki. Sibutramina poprawia uczycie sytości i skutecznie blokuje apetyt. W efekcie zawsze możesz mieć uczucie pełności po zażyciu specyfiku, wyraźnie zmniejszając pokusę podjadania czegokolwiek innego niż normalne posiłki. Jeśli masz problem z kontrolowaniem porcji swojego jedzenia, wówczas ten lek będzie bardzo pomocny, ponieważ po prostu zmniejszy chęć zjedzenia więcej niż potrzeba. Ponadto zwiększa również wydatek energetyczny w ludzkim organizmie poprzez ogólną poprawę zjawiska termogenezy. Już w krótkim czasie po rozpoczęciu przyjmowania Sibutraminy następuje poprawa w sposobie redukcji ilości tłuszczy w całym organizmie.