MOHN (metylohydroksynandrolon)

MOHN (Metylohydroksynandrolon) pod tą nazwą kryje się silny steryd anaboliczny, pochodna nandrolonu w wersji doustnej. Podstawową różnica jest obecność grupy 4 – hydroksylowej. Ta zmiana zarówno podkręca moc MOHN i sprawia, że ten steryd działa bardziej jak Trenbolon.

Formularz sterydowy

MOHN jest to preparat w postaci tabletki do stosowania doustnego. Zazwyczaj występuje w tabletkach 5 mg. Istotną informacją jest to, że ani MOHN, ani też żadna z jego ogólnych wersji nie są obecnie produkowane komercyjnie jako leki na receptę.

 

Właściwości / zastosowanie

Chociaż steryd jest pochodną nandrolonu, to działa zupełnie w inny sposób niż jego macierzysty związek chemiczny. Baza, Nandrolon jest sterydem o umiarkowanej sile, tymczasem MOHN jest bardzo silny. Jak już zostało to stwierdzone, właściwości MOHN są wieloaspektowe i zbliżone  bardziej do takich kompleksowych sterydów jak  Trenbolone czy Anavar. Biorąc pod uwagę jego strukturę chemiczną (w przeciwieństwie do takiego chociażby steroidu jak Halotestin o stosunku anabolicznym / androgennym 1900/850), potencjalne wyniki MOHN z papieru dobrze przekładają się na efekty w świecie rzeczywistym.

Bardzo ważną cechą jest zwiększona retencja (zatrzymywanie azotu) w procesie stałego rozwoju mięśni. Podobnie dzieje się w przypadku trenbolonu steroidowego, silniejszego od Anavaru generatora masy mięśniowej. Użytkownicy MOHN do niewątpliwych plusów zaliczą też: zmniejszoną zawartość i przyspieszoną utratę tkanki tłuszczowej (klinicznie udowodnione) wzmocnienie mięśni, poprawę kondycji naczyń krwionośnych. Te  korzyści powodują, że MOHN to wspaniały androgen, ale ma również inne tradycyjne cechy steroidów. Ze względu na moc miligramu, przeciętna skuteczna dawka dzienna MOHN jest porównywalnie niższa niż przy większości innych orałów. Przykładowo, zalecane dawki Anavar / Winstrol / Turinabol mieszczą się w przedziale 50 – 100 mg / dzień. Legendarna już dawka Dianabolu 20 – 40 mg uchodzi za wysoką w odniesieniu do zalecanych w przypadku MOHN 10 – 30 mg dziennie przez okres 6 – 8 tygodni.

Działanie niepożądane

Dla poznania celu i ewentualnych działań  ubocznych MOHN warto prześledzić profil Trenbolone.

Informacje dodatkowe

MOHN jest dobrze przyswajalnym preparatem sterydowym, który łatwo można zastosować do wszystkich rodzajów cykli, podczas fazy łączenia, ale i cięcia. Użycie związku w cyklach budowy masowej zwykle łączy się z testosteronu enanthate, Dianabol, Anadrol lub Equipoise. W cyklach cięcia MOHN często występuje w towarzystwie krótko działających sterydów anabolicznych na przykład Propionianu Testosteronu, Stanozololu, Anavaru i Octanu Boldenone. Prawda jest, że tak na prawdę nie ma ograniczeń co do jego zastosowania.