Anabolic DN

Anabolic DN znany także jako Nandrolone Cypionate jest produktem niezbyt znanym i chociażby z tego powodu nie należy do sterydów, po które sięga się najczęściej. Jego wytwarzaniem zajmuje się obecnie SYD Group, który ma kilka niespójnych raportów laboratoryjnych w odniesieniu do swoich linii produktów. Wcześniej preparat, ale pod nazwą Dynabol, wypuścił na rynek Jurox.

Anabolic DN nie jest w powszechnym użyciu, pewnie też dlatego, że wiedza o nim nie przekracza granic Australii, gdzie rezydują wyżej wymienione firmy. Przeznaczenie: kilka zdań o zastosowaniu tego preparatu. Jest mocnym związkiem silnie wpływającym na przyrost masy mięśniowej i większość ludzi przyjmuje go właśnie w tym celu. Po Anabolic DN sięgają kulturyści, którzy chcą poprawić swój wygląd i ukształtować masę mięśniową.

Charakterystyka: jeśli chodzi o skład, mamy do czynienia ze zmodyfikowaną postacią nandrolonu. Ester kwasu karboksylowego został tu skondensowany z grupą hydroksylową 17 – beta. To co warto też wiedzieć na temat tego preparatu, to fakt, że esterowane sterydy po iniekcji wchłaniają się wolniej. Anabolic DN zapewnia wzrost ilości nandrolonu, a utrzymuje się w organizmie do dwóch tygodni.

Rzućmy zatem okiem na Nandrolon, po pierwsze, nie wywołuje on wielu estrogennych i androgennych efektów ubocznych. Dzieje się tak dlatego, że cechuje go bardzo niski stopień aromatyzacji (konwersja do estrogenu przez enzym aromatazy). Nandrolon pod taką czy inną postacią powoduje wysokiej jakości, choć dość powolne przyrosty mięśni. Jest to prawdopodobnie spowodowane umiarkowanie silnym wiązaniem anabolicznego DN z receptorem androgenowym i jego dodatnimi efektami, w których pośrednikiem jest receptor niebędący androgenem. Jednym z takich nie-receptorowych efektów jest retencja azotu. To główny czynnik który powoduje wzrost mięśni. Nawet przy stosunkowo niskich dawkach Nandrolonu (65 mg tygodniowo), można spodziewać się znaczącego zatrzymywania azotu.