Equipoise (Boldenone Undecylenate)

Equipoise (Undoldylenate Boldenone) to testosteron o zmienionej strukturze.

Niewielka modyfikacja pozwala na maksymalny strzał Boldenone około 3 – 4 dni po wstrzyknięciu, z wolnym ciągłym uwalnianiem hormonu przez następne 3 tygodnie.

Zmiany strukturalne powodują, że Equipoise aromatyzuje tylko 50% dawki testosteronu. Oczywiście estrogeniczne efekty uboczne są możliwe, ale nie przekreślają korzyści zwłaszcza w porównaniu z testosteronem. Equipoise nadal ma wiele wspólnego w kwestii właściwości wzmacniających z testosteronem. Cechy wspólne obejmują zdolność do zwiększania syntezy białek, hamowania hormonów glukokortykoidowych,zwiększania produkcji IGF – 1 i zatrzymywania azotu w mięśniach. Niepokoić może to, jak bardzo Equipoise może zwiększać liczbę krwinek czerwonych. Jednak z dostępnych danych wynika, że jest to głównie problem wypływający z bardzo wysokiej dawki stosowanej przez wyjątkowo długi czas. Umiarkowany wzrost produkcji komórek jest natomiast korzystny dla większości sportowców.

Korzyści Equipoise są nieskomplikowane.

Mamy do czynienia z dobrze tolerowanym anabolikiem, który wykazuje aktywność anaboliczną u większości stosujących. Do tego działa w prosty i równomierny sposób. W weterynarii, Equipoise znany jest ze stosowania u koni, stąd nazwa „Equipoise”. EQ podaje się koniom w celu zwiększenia beztłuszczowej masy ciała. W roli posezonowego dodatku do sterydów, Equipoise powoduje przyrost masy mięśniowej. Z tym, że nie dzieje się to w błyskawicznym tempie i w stopniu mniejszym niż przy wielu sterydach anabolicznych takich jak Deca Durabolin, Anadrol i Dianabol, z tym, że dwóm ostatnim stereoidom zwykle towarzyszy duża retencja (zatrzymywanie wody). Część sportowców zauważa silniejsze zyski, gdy „ekwipunek” jest dodatkiem do całkowitego stosu poza sezonem, a nie sterydem podstawowym.

Do tego przy problemach z tłumieniem apetytu, ten steryd może być pomocny w konsumpcji nadmiaru kalorii poza sezonem. Może nie jest to sterydowy gigant, budujący masę, ale cześć użytkowników zadowolą efekty uzyskane w jego towarzystwie. Nie każdemu pasuje ekstremalnie długi czas detekcji, który uniemożliwia wielu sportowcom używanie EQ.

Całkowity czas wykrywalności może trwać do pięciu miesięcy.

Nie można przy tym zapominać, że do korzyści stosowania Equipoise należy zauważalna poprawa wytrzymałości mięśni i możliwość użycia go do fazy cięcia. Ten środek dobrze chroni beztłuszczową masę mięśniową, skutecznie kondycjonuje sylwetkę. Te efekty znacznie wzmocni połączenie Equipoise ze sterydem, który nie aromatyzuje, takim jak Masteron, czy Trenbolon. Przy większości planów cięcia u kulturystów, stosowanie EQ ogranicza się do początku cyklu cięcia. W dalszej części połowie planu ekwipunek jest odstawiany z powodu możliwej aktywności estrogenowej.

Większość mężczyzn, a także wiele kobiet, które stosują małe dawki dobrze tolerują Equipoise. Efekty niepożądane oczywiście są możliwe, ale większość zdrowych osób dorosłych powinna sobie z nimi poradzić lub im zapobiec.

Średnie dawki Equipoise mieszczą się w przedziale 200 – 400 mg / tydzień, dawki wyższe zwiększają potencjał estrogenowy. Niezależnie od dawki całkowitej, stosowanie Equipoise powinno trwać co najmniej 8 tygodni (powszechna praktyka w cyklach cięcia). Poza sezonem 8 tygodni to zwykle minimum, ale dla większości 12 tygodni będzie znacznie wydajniejsze. U kobiet standardowa dawka wynosi 50 mg na tydzień. Przy tym poziomie preparatu uniknięcie wirylizacji jest osiągalne, ale wysoce zależy od czułości organizmu. Niektóre kobiety są w stanie tolerować nawet 75 – 100 mg na tydzień, ale nie powinny stosować taki dawki, dopóki nie poczują się,że z 50 mg na tydzień czują się dobrze.