Ermalone (Mestanolone)

Ermalone (inne nazwy: mestanolon, metylodihydrotestosteroni metyl – DHT) jest zmodyfikowaną wersją dihydrotestosteronu (DHT). Mamy do czynienia ze sterydem anabolicznym, który powstał z myślą o leczeniu niedoboru testosteronu u mężczyzn. Dzięki zmodyfikowanej strukturze (alkilowana c – 17 alfa) preparat bezpiecznie przechodzi przez wątrobę.

Ermalon nie ma żadnej dodatkowej modyfikacji strukturalnej, która chroniłaby grupę 3 – ketonową, dlatego enzym dehydrogenazy szybko rozkłada preparat w obrębie tkanki mięśni szkieletowych. W efekcie ten doustny androgen ma profil aktywności zbliżony do innych niearomatycznych sterydów, pochodnych DHT, takich jak Winstrol czy doustny Turinabol.

Ermalone ma postać proszku krystalicznego o barwie złamanej bieli. Zazwyczaj występuje w tabletkach 5 oraz 10 mg. Zasadniczo produkt Ermalone / metylo – dihydrotestosteron nie jest już produkowany jako lek na receptę. Powstaje jednak w laboratoriach podziemnych i jest dość łatwo dostępny na czarnym rynku. Dawka zalecana dla stosujących Ermalone wynosi od 10 do 20 mg / dobę. Okres 6 – 8 tygodni zwykle wystarcza, żeby utrzymać poziomy surowicy krwi powyżej linii bazowej. Doświadczeni użytkownicy sterydów sięgają po bardziej agresywne dawki metylodihydrotestosteronu – 30 mg / dobę. Szczegółowo rzecz ujmując, przyrosty siły i mięśni po Ermalone są bardzo porównywalne z efektami sterydów anabolicznych DHT (Winstrol, Stanozolol). Działanie anaboliczne i androgenne preparatu w dużym stopniu zależy od dawki i cech osobniczych użytkownika. Ermalone mocno wspiera cykle na bazie testosteronu.

Aby poznać wskazania i ewentualne skutki uboczne produktu Ermalone warto przyjrzeć się profilowi Anavar.

Ermalone jest dobrym towarzyszem. Dobrze komponuje się ze wszystkimi związkami. Nadaje się zarówno do cykli cięcia, jak i budowania masy. Cykle na potężną masę, oparte na takich związkach jak testosteron (cypionian, enantat, propionian), Deka (Deca – Durabolin), Dianabol, czy Trenbolon, korzystają ze zdolności tego preparatu do budowy wytrzymałości. Podobieństwo Ermalone do właściwości Winstrol powoduje, że świetnie nadaje się do cięcia. W takim cyklu na bazie testosteronu daje dobre efekty z długą listą związków (Primobolan, Masteron, Trenbolon Oral, Turinabol, Equipoise i Anavar).