Estandron (Testosteron / Estrogen Blend)

Estandron jest iniekcyjną (wstrzykiwaną) formą steroidu.

Pod tą nazwą kryje się mieszanka trzech różnych estrów testosteronu oraz mniejszej części estradiolu, żeńskiego hormonu płciowego. Testosteron w Estandronie przypomina ten, który można znaleźć w preparacie Sustanon, tyle, że zawiera o jedną mniej substancję testosteronową (dekanian testosteronu). Tak jak wszystkie związki testosteronowe, Estandron doskonale nadaje się do szybkiego przyrostu siły i mięśni. Jest to wysoce androgenny steryd anaboliczny, ma wyraźne działanie antykataboliczne oraz polepszające białko. Estandron zwiększa też zdolność organizmu do regeneracji. To „smarowidło” na stawy, które przechowuje płyn w tkance łącznej i podnosi poziom glikogenu w komórkach mięśniowych.

Warto zadać pytanie dlaczego estrogeny występują w związku steroidowym, którego bazą, składnikiem głównym jest męski testosteron ? Odpowiedź jest prosta, bo grupą docelową Estandronu są kobiety, a nie mężczyźni. Estandron, który opracowała firm Organon stanowi połączenie androgenów i estrogenów. W medycynie mieszaninę wykorzystuje się w terapii osteoporozy oraz zaburzeń klimakterycznych (stany występujące u kobiet w związku z menopauzą). Kontrastujące efekty seksualne przy Estandronie są różne. Estradiol, jeden ze składników Estandronu neutralizuje androgenny wpływ trzech estrów testosteronu. Jego obecność pozwala to zminimalizować lub całkowicie uniknąć objawów maskulinizacji wywołanych androgenizmem u kobiet.

Takie połączenie hormonów daje kulturystom zarówno korzyści, jak i i wady.

Zaletą niewątpliwie jest to, że kobiety, które nie chcą zrezygnować z wpływu testosteronu na poprawę sprawności, ale przy tym są wrażliwe na składnik androgenny, mogą stosując Estandron osiągnąć dobre efekty bez obaw o objawy wirylizacji. Takie same zabezpieczenie dotyczy mężczyzn, u których podczas przyjmowania dodatkowego testosteronu może wystąpić trądzik, tłusta skóra, utrata włosów lub problemy z prostatą. W tych sytuacjach obecność estradiolu pozwala przeciwdziałać tym zagrożeniom. Niewielkie ilości estrogenów też mogą działać anabolicznie, pobudzają zwłaszcza krążenie krwi. Jest to jeden z powodów, dla których Estandron gwarantuje swoim użytkownikom dużą pompę i znaczny przyrost masy mięśniowej. Innym plusem stosowania jest fakt, że estrogeny pomagają zachować wapń w kościach.

Niestety są i gorsze cechy Estrandronu.

Ta mieszanina estradiolu może wywołać obrzęki i przyrost wagi u obu płci. Stoi za tym retencja wody oraz ryzyko tworzenia się podskórnych złogów tłuszczu w organizmie przy dużych dawkach. Mężczyźni uprawiający kulturystykę muszą się też liczyć z możliwością wystąpienia ginekomastii. Kulturyści i sportowcy, którzy na zastrzykach testosteronu bardzo szybko powiększają rozmiary, powinni od Estandronu trzymać się z daleka. Skupiając się na minusach trzeba dodać, że naturalna produkcja testosteronu przez organizm ulega znacznemu zmniejszeniu, a ciśnienie krwi często podnosi się.

Średnia dawka dla kulturystów wynosi od 3 do 5 ml / tydzień.

Dla zminimalizowania skutków ubocznych po androgenach niektórzy użytkownicy łączą Estandron z łagodniejszymi sterydami anabolicznymi. Takie praktyki pozwalają często osiągnąć całkiem satysfakcjonujące efekty. Przykładem może być zestaw – 3 ml Estandronu tygodniowo i 200 mg Primobolan Depot / tydzień (lub 200 mg Deca – Durabolin / tydzień). Jeśli ktoś błyskawicznie chce uzyskać masę ciała i nie obchodzi go zbytnio konsystencja czy jakość, może sięgnąć po 5 ml Estandronu na tydzień, 200 mg Deca – Durabolin / tydzień i 30 mg Dianabolu / dzień. Kobiety zwykle są usatysfakcjonowane z 1 – 2 ml Estandronu na tydzień. Kulturystki najczęściej osiągają dobre efekty podczas przyjmowania 1 – 2 tabletek Estandronu / tydzień i 20 mg Winstrol 20 mg / na dobę.