Andriol (Undekanian testosteronu)

Andriol stanowi unikalny doustny środek testosteronowy.

Na początku lat 80 – tych opracowała go firma Organon. Andriol szybko stał się liderem w planach leczenia niskim testosteronem na całym świecie. Jest pod tym względem bardzo atrakcyjny, chociażby dlatego, że nie trzeba go wstrzykiwać. To doustnie stosowany preparat, który w przeciwieństwie do większości tego typu sterydów nie ma działania hepatotoksycznego.

W 2003 r. producent przeprojektował swój preparat i wprowadził Andriol Testocaps. Andriol w wersji oryginalnej musiał być przechowywany w lodówce, a jego ważność wynosiła tylko trzy miesiące. Andriol Testocaps można trzymać w temperaturze pokojowej i przechowywać przez około trzy lata. Nic dziwnego, że nowa odmiana Andriolu stała się bardzo powszechnym preparatem do leczenia niskiego testosteronu.

Cechy, działanie, skutki uboczne Andriol

Jest doustną kapsułką, która zawiera hormon testosteronu przyłączony do dużego estru undekanianu. Dostępny jest w stężeniu 40 mg. Posiada wszystkie cechy typowe dla wszystkich hormonów testosteronu, z tym zaznaczeniem, że zazwyczaj używany jest tylko do leczenia niskiego testosteronu. Rzadko zdarza się, by Andriol był stosowany dla poprawy wydajności.

Wyniki kulturystów uzyskane w towarzystwie Andriolu zależą od wielu czynników m.in. płci, wieku i wagi ciała. Andriol w połączeniu z innymi SAA, daje w miarę przyzwoity efekt anaboliczno – androgenny (dawka dzienna 200 mg). Jeśli jest stosowany w pojedynkę odpowiedni efekt zapewni dzienna dawka w ilości co najmniej 320 mg.

Andriol polecany jest zwłaszcza osobom, które dopiero zaczynają przygodę ze sterydami anabolicznymi.

Ci użytkownicy odczują zwiększenie siły i równie często przyrost mięśni. Skutki uboczne stosowania Andriolu mają związek z DHT i mogą to być: trądzik, łysienie oraz ryzyko podwyższonego ciśnienia krwi. Kapsułki Andriolu są narażone na działanie promieni słonecznych, nie powinno wystawiać preparatu na działanie światła.

  • Substancja czynna: Testosteron Undecanonium
  • Aktywność: do 8 godzin
  • Przeciętne dawki: 240 – 400 mg dziennie
  • Zastosowanie: uzupełnienie androgenu
  • Działanie: zależne od dawki, przy wyższej działanie można odczuć już następnego tygodnia
  • Długość kuracji: 4 – 8 tygodni
  • Wykrywalność: do 7 dni
  • Właściwości: podobne do testosteronu jednak wyrażone słabiej, słaba toksyczność dla wątroby
  • Blokowanie układu HPTA: niskie (wyjątek – wysokie dawki)
  • Odblokowanie: 12 godzin od ostatniej kapsułki