Androderm (TESTOSTERONE)

Androderm to jeden z najbardziej skutecznych preparatów do walki z niskim poziomem testosteronu.

Forma plastra naskórnego odniosła sukces, ale Androderm nie jest tak popularny jak wstrzykiwane i żelowe formy tego hormonu. Preparat jest też rzadko wykorzystywany dla poprawy wydajności.

Androderm Funkcje i cechy

Androderm to żel testosteronowy dostarczany do organizmu przez skórę. Taka forma aplikacji ma na celu stałe uwalnianie testosteronu, który przymocowany jest do skóry w plastrze przylepnym. Przypomina to naturalne uwalnianie hormonu przez organizm. Większe ilości testosteronu są uwalniane na początku dnia, mniejsze w ciągu całego 24 – godzinnego okresu. Największy poziom testosteronu osiąga się około 12 godzin po podaniu, ze stałym spadkiem w ciągu następnych 12 godzin. Tak jak wiele żeli testosteronu, Androderm dostępny jest w dwóch dawkach – 2,5 mg i 5 mg. Plaster 2,5 mg dostarczy 12,2 mg aktywnego testosteronu, a 5 mg Androdermu zapewnia 24,3 mg aktywnego wolnego testosteronu.

Jest to doskonałe narzędzie do terapii zastępczej testosteronem (TRT). Za hipogonadyzm (niski poziom testosteronu) może odpowiadać wiele czynników, z wiekiem na czele. Istnieją dwa ogólne niskie stężenia testosteronu. Pierwszy z nich: hipogonadyzm pierwotny odnosi się do niskiego poziomu testosteronu i wysokiej produkcji gonadotropin, drugi hipogonadyzm hipogonadotropowy, objawia się niskim poziomem testosteronu i normalnym poziomem gonadotropiny.

Bez względu z jaką przyczyną mamy do czynienia, niski testosteron można podnieść. Androderm do takiego celu został stworzony. Rola testosteronu jest bardzo ważna w wielu obszarach ludzkiego organizmu. Hormon, chcemy tego czy nie, wpływa na nasze samopoczucie fizyczne i seksualne, a także na psychikę. Przedłużający się „niski testosteronu” jest związany z chorobą Alzheimera. Istnieje kilka symptomów, które wskazują na niedobór tego hormonu. Te objawy co prawda nie zagrażają życiu, ale mogą pogorszyć jakość życia, a z czasem doprowadzić do wielu innych, znacznie poważniejszych chorób.

Androderm dla potrzeb terapeutycznych w tym zakresie wart jest rozważenia. Dla określenia stanu zdrowia niezbędne są badania fizyczne i krwi, ale następujące objawy powinny wzbudzić naszą czujność:

 • – problem z libido (spadek, aż do całkowitej utraty)
 • – zaburzenia erekcji
 • – „otłuszczenie” organizmu (pomimo diety i ćwiczeń fizycznych)
 • – zmniejszenie masy mięśniowej (pomimo diety i ćwiczeń)
 • – spadek siły
 • – utrata energii
 • – letarg
 • – drażliwość, depresja
 • – kłopoty z koncentracją
 • – bezsenność
 • – spadek odporności organizmu

Androderm doskonale nadaje się do TRT (terapii zastępczej testosteronem). Jest skuteczny ale przy tym dość drogi. Cena preparatu jest wyższa niż od testosteronu do wstrzykiwań. Jednak Androderm spełnia męskie oczekiwania, jest skutecznym środkiem testosteronowym, wygodnym w użyciu.