Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy

Danokryna / Danazol jest syntetycznym androgenem, od lat 70 - tych wykorzystywanym w medycynie w leczeniu endometriozy u kobiet, a także niektórych rodzajów chorób piersi. W latach 80 - tych użycie Danazolu mocno spadło po wprowadzeniu na rynek antagonisty GnRH. A wracając do istoty, androgeny są hormonami, które produkują męskie jądra, odpowiadają za funkcjonowanie męskiego układu rozrodczego i rozwój cech męskich (zarost, niski głos).

W terapii zaburzeń hormonalnych po danokrynę sięgają faceci w przypadku zależnego od hormonów powiększanie piersi (ginekomastia). Kulturyści stosują preparat dla zminimalizowania feminizacji spowodowanej aromatyzowaniem sterydów. Preparat wykazuje słabe działanie przeciwestrogenowe, przeciwprogestagenne, a także androgenowe i anaboliczne. Danokryna hamuje wydzielanie SHBG (białko wiążące testosteron) i wtórnie zwiększa stężenie wolnego testosteronu we krwi. Ten doustny steroid bywa stosowany do redukcji i czasem może wywołać zatrzymanie płynów i „opuchnięty” wygląd twarzy, brzucha, i kończyn.

Przy dłuższym stosowaniu (3 - 6 miesięcy) preparat będzie działał androgennie. Najczęstsze dawki we wspomnianym okresie wynoszą od 200 - 800 mg. Dzienna dawka powinna wynosić około 400 mg. Danocrine ma łagodne działanie androgenne, ale bardzo słabe anabolicznie.

Objawy takie jak wirylizacja zmiana sylwetki ciała, nieprawidłowe owłosienie, łysienie czołowe, obniżenie głosu - w wyniku nadmiaru hormonów typu męskiego), uderzenia gorąca, pocenie się, zwiększone libido, powiększone wskaźniki wątrobowe i wysokie ciśnienie krwi są silnie zależne od dawki i zwykle zmniejszają się po zaprzestaniu stosowania. Danokryna jest rzadko używana przez sportowców. Oficjalna cena za 100 kapsułek po 200 mg wynosi około 300 USD. Podróbki nie są obecnie znane.