Testosteron Depot (Testosteron Cypionate)

Testosteron depot / cypionian testosteronu, to steryd anaboliczno – endrognny, który w swoim składzie ma też długi, wolno działający ester cyjanianowy.

Preparat często określany jest jako Test Cyp lub po prostu Cyp.

Testosteron depot występuje w preparatach farmaceutycznych zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Dawka testosteronu zależna jest od producenta i kraju. Preparat ma postać roztworu olejowego do wstrzykiwań domięśniowych. Dostępny jest zarówno w ampułkach, jak i w fiolkach. Stężenia wynoszą:50 mg / ml, 100 mg / ml, 125 mg / ml oraz 200 mg / ml.

Tak jak wszystkie testosterony iniekcyjne, cypionat gwarantuje wyraźne przyrosty masy mięśniowej i siły w czasie cyklu. Testosteron łatwo konwertuje do estrogenów, dlatego jest ryzyko, że masa mięśniowa razem z nim zdobyta nie będzie najlepszej jakości (retencja wody). Stąd cypionat nie jest najlepszym wyborem w czasie pracy nad definicją, przed zawodami. Nadmiar estrogenów niesie też ryzyko ginekomastii. W przypadku swędzenia, pojawienia się guzka w okolicach sutek, natychmiast powinno się rozpocząć stosowanie Nolvadexu. Jeszcze skuteczniejszym rozwiązaniem będzie używanie od początku cyklu, inhibitora aromatazy. Osobom, które nie mają predyspozycji do odczuwania typowych dla estrogenów skutków ubocznych wystarczy prawdopodobnie Nolvadex i / albo Proviron.

Cypionian testosteronu jest dość popularnym preparatem. Produkuje go i eksportuje kilka krajów, m.in. Australia, Kanada, Brazylia, RPA i Hiszpania. Depot testosteron to dobry anaboliczny fundament pratycznie dla wszystkich związków. W jego towarzystwie dobrze zadziała zwłaszcza Deca – Durabolin, Dianabol, Trenbolon, Primobolan, Turinabol, Anavar, a także Winstrol.

Skład chemiczny: Baza testosteronu + ester cyjanianowy Wzór: C27 H40 O3 Masa cząsteczkowa (zasada): 288, 429 Masa cząsteczkowa (ester): 132, 1184 Temperatura topnienia (zasada): 155 Temperatura topnienia (ester): 98 – 104 ° C Producent: różni Skuteczna dawka (mężczyźni): 300 – 2000 mg / tydzień (kobiety): niezalecany Okres półtrwania: 14 dni Czas detekcji: 3 miesiące Stosunek anaboliczno / androgenny: 100 / 100 Aromatyzacja: Tak Redukcja: Tak Blokowanie HPTA: Tak