Halotestin (Fluoxymesterone)

Fluoxymesteron jest niezwykle silnym anaboliczno – androgennym sterydem. Preparat po raz pierwszy pojawił się w latach 50 – tych pod nazwą handlową Halotestin. Jest to pochodna testosteronu, a ściślej mówiąc – strukturalnie zmodyfikowana wersja metylotestosteronu. Pod nazwą Halotestin kryje się hormon testosteronu, który ma dodaną grupą metylową w pozycji 17 węgla, pozwalającą na przyjmowanie doustne. Jego strukturę cechuje go też dodatkową grupa fluoro przy węglu 3 i 9 oraz grupa hydroksylowa przy węglu 11. Te zmiany są hamulcem dla aromatyzacji i znacznie podnoszą androgenny charakter steroidu.

Dzięki takiej, a nie innej strukturze anaboliczna ocena Halotestin to 1900, a androgeniczna – 850. Podstawą klasyfikacji jest porównanie do czystego testosteronu, który jak wiadomo ma ocenę 100 w obu w/w kategoriach. Warto wiedzieć, że ocena anaboliczna „Halo” może być myląca. Steryd ten, pomimo ogromnego wskaźnika anabolicznego nie daje ogromnego efektu anabolicznego. Działa głównie przez swoją aktywność androgenną. Halotestin przynosi za to niesamowite efekty w temacie krwinek czerwonych. Halo znacznie zwiększa poziom hematokrytu i hemoglobiny, a także masę czerwonych krwinek. Te mechanizmy w znacznym stopniu odpowiedzialne są za przyrost siły, zwiększony poziom energii, jakie może wywołać ten steryd. Halotestin dobrze radzi sobie z utratą tkanki tłuszczowej. Dzieje się taki dzięki jego zdolności do regulacji procesu utleniania kwasów tłuszczowych w wątrobie. Dzięki powyższym cechom, użytkownicy otrzymują steryd, który wyraźnie wpływa na wizualne aspekty kondycji u osoby, która ma dość szczupłą sylwetkę.

Efekty Halotestinu może nie są niezwykle  powalające, bo i nie jest to preparat, który można określić mianem wszechstronnego sterydu anabolicznego. Mało tego, potencjalne skutki uboczne mogą sprawić, że część facetów nie zdecyduje się na „Halo”. Pierwotne działanie Halotestinu dotyczy siły i agresji. Jest to steryd, który może znacząco wzmocnić agresywną naturę. To z kolei spowoduje, że użytkownik będzie „cisnął” mocniej, co przełoży się na siłę. Halotestin zwiększa poziom agresji, a to co dalej się z nią stanie, zależy tylko i wyłącznie od stosującego. Zdrowo myślący zawodnik, wykorzysta bonus agresji na siłowni i w zawodach. Kilka tygodni przyjmowania Halo z ta myślą jest bardzo powszechną praktyką, a wzrost siły może być potencjalnie wyższy niż przypadku jakikolwiek innego sterydu anabolicznego. Z Halotestinem nie da się zbudować masy i nie jest to dobry wybór na podstawowy steryd w dowolnym cyklu. Ten krótkotrwały steryd przynosi korzyści w innych, wcześniej opisanych celach.

Jeśli chodzi o potencjalne skutki uboczne Halotestin nie jest szczególnym „szkodnikiem”, są o wiele gorsze sterydy. Nie jest to jednak preparat, który można nazwać wielce przyjaznym dla użytkownika, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę jego hepatotoksyczność i potencjalny wpływ na układ sercowo – naczyniowy. Możliwe jest korzystanie z Halotestinu bez konsekwencji, ale wymaga to o sporego wysiłku i w dużej mierze uzasadnia  ograniczone stosowanie. Kulturystom inne sterydy  mogą zapewnić taki sam poziom kondycjonowania bez dodatkowego obciążenie dla organizmu. Dla sportowca siłowego czy wojownika, Halo może okazać się bardziej korzystny niż inny steryd. W każdym wypadku trzeba zachować ostrożność i pamiętać o potencjalnych skutkach długofalowych.