Halodrol (Chlorodehydromethylandrostenediol)

Halodrol (Chlorodehydromethylandrostenediol) to pochodna testosteronu steroidowego. Pod względem  struktury preparat jest uderzająco podobny do innego sterydu anabolicznego – Turinabolu (Chlorodehydromethyltestosterone). Zarówno Halodrol, jak i T-bol cechuje znacznie niższy poziom androgenności niż Dianabol. Te środki wykazują też bardziej zrównoważony stosunek efektów anabolicznych i androgennych, gwarantują zatem zauważalny wzrost jakości chudego mięśnia.

Halodrol, podobnie jak jego obecni i byli krewni chemiczni jak: Methyl-1-Testosteron, Superdrol, 1-AD, zalicza się do szarej strefy leków bez recepty – OTC. Wszystkie preparaty przynoszą efekty steroidowe, ale nigdy nie zostały zatwierdzone przez FDA, nie były sprzedawane jako leki na receptę. Pierwotnie wyprodukowany jako suplement w postaci tabletek do żywienia sportowego, Halodrol został poddany testom w labolatoriach. Okazało się, że ma właściwości anaboliczne i androgenne porównywalne z oficjalnymi sterydami. Ostatecznie producent usunął go z rynku i wprowadził podobny produkt (ale bez steroidów) o nazwie Halodrol Liquigels.

Kulturyści / sportowcy mogą liczyć przy Halodrolu na wzrost poziomu testosteronu. Więcej męskiego hormonu oznacza pełniejszy kształt ciała, głównie za sprawą zwiększenia liczby włókien mięśniowych. Najbardziej oczywistymi korzyściami fizycznymi będzie większy rozmiar mięśni i przyrost siły, lepsze unaczynienie, a także agresywne pompy mięśniowe. Te same korzyści powodują, że Halodrol jest mocnym androgenem.

Posiada też inne tradycyjne właściwości steroidów, takie jak: zwiększona produkcja czerwonych krwinek (RBC), lepsza wytrzymałość podczas ćwiczeń, zwiększony dopływ tlenu i składników odżywczych do mięśni, lepsza regeneracja glikogenu mięśniowego po wysiłku, hamowanie katabolizmu (proces niszczący mięśnie). Aby zobaczyć i poczuć efekty Halodrolu zwykle potrzeba kilku tygodni. Dawka zalecana wynosi 100 – 150 mg / dobę (w roli samodzielnego preparatu) oraz 50 – 100 mg / dobę (jako część cyklu sterydowego). Średnio cykl Halodrola trwa od 4 do 6 tygodni. Obecność 17-alfa alkilowanej (modyfikacja, dzięki której preparat przechodzi przez wątrobę i do krwioobiegu bez dezaktywacji), czyni go możliwym do podawania doustnego. Halodrol cechuje też wysoki poziom hepatotoksyczności (toksyczny wpływ na wątrobę), dlatego nie powinno się stosować dłużej niż 8 tygodni (przy ciągłym podawaniu). Dużej sile działania, jaką gwarantuje Halodrol towarzyszy duże ryzyko, dlatego zalecana jest stosowanie suplementów, które odtruwają wątrobę.

Halodrol nie aromatyzuje, czyli można spodziewać się, że nie wystąpią przy nim estrogenne efekty uboczne, jako odpowiedź organizmu na wzrost estradiolu estrogenu, progesteronu, prolaktyny czy progestyny. Skutki tego są mało estetyczne i zdrowe, obejmują retencję (zatrzymywanie) wody, przyrost tkanki tłuszczowej i ginekomastię (jako wynik braku równowagi testosteronu do estrogenu).

Testosteron syntetyczny wraz z kilkoma innymi steroidami (m.in. nandrolony), całkowicie hamują naturalną produkcję tego hormonu. Zazwyczaj 100 mg przez 5 – 6 tygodni, wystarczy żeby spowodować zamknięcie, a na to by testosteron wrócił do poziomu podstawowego potrzeba około miesiąca. Halodrol może nie jest wystarczająco androgeniczny, aby wywołać wyłączenie, ale na pewno naturalna produkcja testosteronu będzie przy nim stłumiona.

  • Skład chemiczny: 4-chloro-17a-metylo-androst-1,4-dien-3b, 17b-diol
  • Skuteczna dawka (mężczyźni): 100 – 150 mg / dzień
  • Skuteczna dawka (kobiety): niezalecane
  • Okres półtrwania: ok. 16 godzin
  • Czas detekcji: nieznany
  • Stosunek anaboliczno / androgenny: 74 : 28