Methyl-1-Testosterone (Methylodihydroboldenone)

Metyl-1-testosteron (substancja aktywna – metyldihydroboldenon), stanowi metylowaną pochodną steroidowego dihydrotestosteronu (DHT), sterydu anabolicznego, który powstał w celu leczenia niedoboru testosteronu u mężczyzn.

Przez wielu sportowców i kulturystów uważany za najbardziej skuteczny pro-steryd czy pro-hormon jaki dotąd trafił na rynek. Preparat jest wysoce anaboliczny i umiarkowanie androgenny. Użycie Metyl-1-testosteronu wraz z odpowiednim treningiem pozwala szybko zbudować masę mięśniową i pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Metyl 1 – Test (M-1-T) przez wielu uznawany jest za najsilniejszą postać testosteronu.

W profesjonalnym sporcie i kulturystyce stosowany jest do szybkiego budowania masy mięśniowej i przyrostu siły. Część sportowców omija go szerokim łukiem wierząc, że M-1-T jest znacznie bardziej toksyczny niż Metanabol. Pewne jest, że użytkownicy M-1-T powinni uważać na wzdęcia i ginekomastię. Na korzyść M-1-T przemawia za to brak bólu w dole pleców często występujący przy Metanabolu. Jednym z możliwych skutków ubocznych M-1-T jest popadanie w tzw. letarg. Użytkownicy skarżą się na 10 godzinne okresy snu na dobę. Podobnie jak wszystkie sterydy doustne Metyl-1-testosteron niekorzystnie wpływa na wątrobę, ale skutków można uniknąć bądź je zminimalizować poprzez zastosowanie leków ochronnych.
Formularz sterydowy

Metyl-1-Testosteron sprzedawany jest w Stanach Zjednoczonych pod nazwą własną jako suplement żywieniowy dla sportowców. Występuje w butelkach o różnych pojemnościach, a także w 10 mg tabletkach lub kapsułkach.

Wskazania / Cel /skutki uboczne

W celu lepszego zapoznania się z właściwościami i działaniami niepożądanymi metylo-1-testosteronu należy prześledzić profil sterydu – Superdrol.

Informacje dodatkowe

Metyl-1-Testosteron może być używany zarówno w cyklach na masę jak i do cięcia. Podczas pracy na cyklu M-1-T zalecana jest dieta wysokobiałkowa z wysoką zawartością węglowodanów (dla zwiększenia energii). Ten preparat łączy skuteczność winstrolu, primobolanu i trenbolonu, to oznacza, że efektów można się spodziewać w bardzo krótkim czasie.

Działanie M-1-T jest, w zależności od wrażliwości organizmu, od kilku do kilkunastu razy silniejsze niż zwykłego testosteronu. Fakt połączenia 1-testosteronu z metylem ma zagwarantować bezpieczne przejście przez wątrobę, w przypadku doustnej wersji preparatu. Podczas stosowania tabletek powinno się zwiększyć spożycie nie tylko węglowodanów, ale i wody, po to by za sprawą wzrostu zawartości glikogenu w komórkach mięśniowych, przyspieszyć proces rozrostu całych tkanek mięśniowych.