Methosarb (Calusterone)

Methosarb/ calusterone, to jedna z wielu zmodyfikowanych wersji testosteronu, która ma podwójne zmiany w strukturze. Z jednej strony ma dodaną grupę metylową na węglu 7-beta, która dezaktywuje jego działanie anaboliczne i androgenne, a druga zmiana na węglu 17-alfa, pozwala na bezpieczne przejście związku przez wątrobę. Methosarb został wyprodukowany jako mniej toksyczna alternatywa dla tradycyjnych sterydów anabolicznych w terapii nieoperacyjnego i przerzutowego nowotworu piersi u mężczyzn i kobiet po menopauzie.

Formularz sterydowy

Ten steryd dostępny był w tabletkach 50 mg, ale obecnie nie jest już produkowany jako lek na receptę.

Właściwości / Cel

Ten preparat zasługuje na opisanie jako dość wyjątkowy steryd anaboliczny i androgen. Warto przede wszystkim wiedzieć, że znaczna modyfikacja w węglu 7-beta, czyni go praktycznie nieskutecznym dla poprawy wydajności i celów anabolicznych. Takich zastosowań nie zaleca się, nawet gdy Methosarb pełnić ma rolę tylko wspomagającego anabolicznie składnika cyklu z takimi legendarnymi związkami anabolicznymi jak: Dianabol, Deca – Durabolin, Trenbolon czy Testoserone.
FDA nigdy nie zatwierdziła Methosarb / calusterone dla mężczyzn. Poziom dawek terapeutycznych tego preparatu wynosił około 200 mg / dobę .

Skutki uboczne

Aby poznać skutki ubocznych Methosarb trzeba prześledzić profil Anavar.

Informacje dodatkowe

Niektórzy twierdzą, że jeśli będzie zastosowany w dawkach wystarczająco wysokich, (tak by podnieść poziom anabolizmu / testosteronu), preparat stłumi naturalną produkcję testosteronu. Jednak jest raczej mało prawdopodobne, aby jakakolwiek z dawek tego wyjątkowo łagodnego sterydu mogła podnieść poziom testosteronu do takiego stopnia. Oznacza to tak naprawdę, że nawet przy wyjątkowo dużej absorpcji, większość tego preparatu zostałaby wyeliminowana w następstwie naturalnego mechanizmu odpadu.

Klasyfikacja
Skład chemiczny:
17 beta-OH-7 beta, 17 alfa-dimetylo-androst-4-ene-3-on
17-beta-hydroksy-7-beta, 17-dimety-lrost-4-en-3-on
7 beta, 17 alfa-dimetylotestosteron
Temperatura topnienia (podstawa): 128 ° C
Producent: nieprodukowany
Dawka skuteczna (mężczyni): około 200 mg / dzień
Skuteczna dawka (kobiety): niezalecany
Okres półtrwania: nieznany
Czas detekcji: nieznany
Stosunek anaboliczny / androgenny: nieznany, ale praktycznie żaden