Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy

Anavar należy do najbardziej popularnych doustnych sterydów anabolicznych wszechczasów.

W dużej mierze sławę zawdzięcza swojej dobrze tolerowanej naturze. Jest to jeden z nielicznych sterydów anabolicznych, który mogą stosować zarówno mężczyźni jak i kobiety. Do tego dochodzą, jedne z najbardziej przyjaznych skutków ubocznych. Nasz bohater Anavar jest hormonem dihydrotestosteronu (DHT), który ma nieco zmienioną strukturę. To DHT, która ma dodany atom tlenu, zastępujący węgiel - 2 w pierścieniu A. Ta modyfikacja znacznie zwiększa aktywność anaboliczną hormonu i zapobiega jego rozkładowi metabolicznemu.

Działanie Anavar / Oxandrolone

jest bardzo popularnym sterydem anabolicznym stosowanym dla poprawy wydajności. Jest łagodny na powierzchni, ale niesie potężny anabolik, który ma kilka razy większą siłę niż testosteron. Anaboliczna ocena Anavara mieści się w przedziale 322 - 630, podczas gdy silnie anaboliczny testosteron, ma ocenę 100. Jego moc anaboliczna najbardziej objawia się w cyklu cięcia lub w czasie bezpośredniego wzmocnienia sportowego. Trzeba przyznać, że Anavar nie jest skuteczny w fazie łączenia dla mężczyzn, efekty po Anavarze nie są tak imponujące, jak przy użyciu innych sterydów. Nie da się pominąć przy tym faktu, że androgenność tego hormonu jest raczej niska, co czyni go jednym z najbardziej bezpiecznych sterydów dla kobiet. Mężczyznom Anavar najbardziej pomaga w utrzymaniu beztłuszczowej masy mięśniowej (chroni ją przed zniknięciem). Najlepiej jest przyjmować Anavar rano, bo w ten sposób optymalne poziomy androgenów są w organizmie przez cały dzień.

Skutki uboczne Anavar

Jest bezpieczny jeśli chodzi o efekty uboczne. Skutki owszem, są możliwe, ale dla osoby zdrowej, dorosłej nie powinny być dużym balastem, zresztą można je zminimalizować. W rzeczywistości, przy odpowiedzialnym zażywaniu, wielu stosujących, że nie odczuwa żadnych negatywnych skutków. W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek środka, można zauważyć podwyższenie wątrobowych wskaźników ALAT/ASPAT. Anavar nie konwertuje do estrogenów, dlatego stosując go należy uważać na kontuzje stawów (niebezpieczeństwo wzrasta przy połączeniu z winstrolem). U kobiet stosujących Anavar może obniżyć się barwa głosu. Przeciwwskazaniami do stosowania są nowotwory, hiperkalcemia oraz choroby nerek.

  • Dla początkujących: tak
  • Dawki dzienne: 30 - 60 mg - mężczyźni; 5 - 15 mg - kobiety
  • Skutki uboczne: niewielkie
  • Przeznaczenie: siła, rekompozycja, redukcja
  • Okres półtrwania: dystrybucja (faza alfa) 30 minut, eliminacja 9 godzin
  • Długość cyklu: kilka tygodni
  • Aromatyzacja: brak
  • Sposób podawania: tabletki np. 10 mg
  • Dostępność: dobra