Masteron Enanthate (Drostanolone Enanthate)

Drostanolone Enanthate jest anaboliczno – androgennym steroidem, który produkują wyłącznie laboratoria podziemne.

Masteron Enanthate (Drostanolone Enanthate) opiera się na DHT, czyli dihydrotestosteronie. Jest po prostu hormonem DHT ze zmienioną strukturą. Modyfikacja polega na dodaniu grupy metylowej w pozycji węgla 2., dzięki czemu hormon opiera się rozkładowi w mięśniu szkieletowym. Ta niewielka zmiana strukturalna powoduje, że hormon jest znacznie bardziej anaboliczny.

Masteron Propionate (tak jak Masteron Propionate) ma opinię jednego z niewielu sterydów anabolicznych, o silnych właściwościach antyestrogenowych. Ten steryd może rzeczywiście obniżyć poziom estrogenów w organizmie. Kulturyści akceptują tę cechę ze względu na fakt, że estrogeny są ciężkie do kontrolowania przy użyciu wielu sterydów i niższych poziomów estrogenów, co często powoduje twardszy i bardziej określony wygląd w fazie cięcia.

Masteron Enanthate posiada jedne z najbardziej mylących ocen anabolicznych i androgennych jakiegokolwiek sterydu anabolicznego, choć nie tak samo mylące jak Halotestin i Anavar. Drostanolon wykazuje powinowactwo wiązania do receptora androgenowego. Co to daje ? Prawdą jest, że wszystkie steroidy anaboliczne podkręcają metabolizm, ale tylko z silnym powinowactwem do androgenu wpływają na bezpośrednią lipolizę (proces utratę tłuszczu).

Efekty

Najlepiej pełne pozytywne efekty Masteron Enanthate ocenią posiadacze szczupłej sylwetki (im szczuplejszy użytkownik, tym bardziej widoczne efekty). Dla startującego kulturysty, dodanie tego hormonu na 12 – 16 tygodni może wspomóc utratę tłuszczu, ale co ważniejsze, zapewni sylwetkę o pożądanym wyglądzie. Natomiast dla jego rekreacyjnego kolegi czy niezbyt szczupłego użytkownika sterydów, Masteron Enanthate też będzie dobrym wyborem do cyklu cięcia. Jednak, przy znacznej warstwie tłuszczu, może być trudno uzyskać zauważalne w kwestii twardości i definicji.

Masteron Enanthate przydaje się też dla sportowcom, którym zależy na przyroście siły. Do tego dochodzi lepsza wytrzymałość mięśni i regeneracja, cechy które są w sporcie nieocenione.

Większość sterydów anabolicznych może być używana do łączenia, ale Masteron Enanthate w tej kwestii jest prawdopodobnie jedną z najgorszych opcji.

Skutki uboczne
Lista możliwych skutków ubocznych stosowania Masteron Enanthate jest dość długa. Pomimo tego w porównaniu z wieloma innymi sterydami anabolicznymi, ten preparat plasuje się w kategorii półmiękkiej. Większość mężczyzn i część kobiet dobrze toleruje ten steryd. Co prawda objawy wirylizacji mogą być silne, ale za pomocą odpowiedniego planu można je mieć pod kontrolą.

Masteron Enanthate nie wywołuje natomiast skutków ubocznych, które mają związek z estrogenem. Użytkownicy nie muszą zaprzątać sobie więc głowy ginekomastią czy retencją wody. Efekty uboczne związane są przede wszystkim z jego androgenicznej naturą. Androgenne działania niepożądane preparatu obejmują trądzik, wypadanie włosów u mężczyzn ze skłonnościami do tego, a także owłosienie na całym ciele.

Całkowita aktywność androgenna Masteron Enanthate nie powinna być ekstremalna i skutki uboczne z tego powodu, również nie. Preparat może wywołać wspomniane objawy wirylizacji u kobiet. W tym przypadku chodzi o promowanie cech męskich, zwłaszcza takich jak: owłosienie na ciele, obniżenie głosu i powiększenie łechtaczki. Oczywiście jest możliwe używanie tego sterydu bez powyższych problemów, ale wrażliwość genetyczna odgrywa w tym przypadku ważną rolę. Jeśli objawy wystąpią, po zaprzestaniu stosowania, powinny szybko ustąpić.

Kobietom sięgającym po Drostanolone najlepiej posłuży wybór propionianu drostanolonu, bo pozwala na szybsze pozbycie się związku z organizmu w przypadku pojawienia się problemów.
Hormon Drostanolonu może znacząco i negatywnie wpływać na poziom cholesterolu. Co równie ważne, Masteron Enanthate tłumi naturalną produkcję testosteronu. Konieczne jest stosowanie egzogennego testosteronu przez wszystkich mężczyzn sięgających po Drostanolone, dzięki temu można uniknąć niskiego poziomu testosteronu. Niski poziom „teścia” daje wiele objawów, a do tego jest bardzo niezdrowy. Na szczęście już standardowa dawka tego hormonu w testosteronowej terapii zastępczej (TRT) wystarcza, by zaradzić supresji.

W większości przypadków konieczne minimum wynosi 100 mg na tydzień. Po zakończeniu stosowania Masteron Enanthate wraz z ewentualnie innym związkiem steroidowym, naturalna produkcja testosteronu rozpoczyna się ponownie. Trzeba być przygotowanym na to, że poziomy sprzed terapii sterydowej nie wrócą w ciągu jednej doby, to zajmie kilka miesięcy. Ten naturalny proces odzyskiwania testosteronu zakłada, że przed zastosowaniem anabolików nie było wcześniej problemu niskiego poziomu testosteronu. Zakłada się też, że nie doszło do uszkodzenia na osi podwzgórze-przysadka-jądra (HPTA) w wyniku niewłaściwego lub nierozsądnego używania sterydów anabolicznych.
Masteron Enanthate nie wywiera toksycznego wpływu na wątrobę i nie powoduje uszkodzeń tego ważnego narządu.

Informacje dodatkowe

Masteron Enanthate to wysokiej jakości steryd anaboliczny, który doskonale nadaje się do cyklu do cięcia. Gdyby jednak ustawić go obok wersji Propionate, to zwyciężyłaby wersja Propionate. Nie chodzi o skuteczność obu form, ale o to, że wersję Propionate łatwiej do kontrolować, a do tego na rynku jest więcej o propionatu Masteron.

Warto wiedzieć, że preparat ten w każdej formie często jest niedoceniany, głównie dlatego, że mechanizm jego działania nie jest w pełni zrozumiały. Niektórzy użytkownicy sterydów oceniają je tylko z perspektywy tego jak radzą sobie z dodawaniem surowego rozmiaru. Faktycznie w tej kwestii Masteron może rozczarować. Ale jeśli ktoś potrafi docenić innego korzyści poza zbijaniem, które mogą zaistnieć przy różnych sterydach, to hormon Drostanolone umieści w pierwszej dwudziestce, a nawet trafi do pierwszej dziesiątki.