Genabol (Norbolethone)

Genabol ( norbolethone) jest nieco słabiej działającą doustną pochodną sterydu anabolicznego Deca – Durabolin, o bardzo zbliżonych właściwościach. Genabol (znany jako „the clean”) nigdy nie był oficjalnym lekiem na receptę, ale stosowany był do badań klinicznych (tabletki 2,5 mg). Jest to jeden z pierwszych sterydów wytwarzanych na zamówienie (ang. designer drug). Przeżył drugą młodość, był masowo stosowany w sporcie na poziomie olimpijskim, w związku z czym wybuchł gigantyczny skandal dopingowy. Mieli go używać niektórzy uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000 r.). W skandal z używaniem Genabolu zamieszana była też m.in. kolarka – Tammy Thomas’a, za co zapłaciła dyskwalifikacją. Obecnie Genabol występuje w tabletkach 2,5 mg, 5 mg oraz 10 mg.

Zastosowanie: cykle na masę, siłę, doping na poziomie olimpijskim. Możliwe działanie niepożądane Norbolethonu:

– toksyczny wpływ na wątrobę

– interakcje z lekami (zwiększona toksyczność w połączeniu z lekami typu paracetamol)

– aromatyzacja i wszelkie uciążliwości z tym związane (retencja wody, odkładanie tłuszczu itp.)

– silna wirylizacja u kobiet (obniżenie głosu, zarost)

– zmiana profilu lipidowego krwi, ryzyko dla serca i układu krążenia, wzrost LDL, spadek HDL, ryzyko dla serca i układu krążenia,

– podwyższony poziom hematokrytu

– zahamowanie produkcji testosteronu w jądrach

– wzrost wagi ciała,

– bezpłodność (czasowa albo trwała)

– problemy ze skórą: trądzik, tłusta cera

Dla lepszego poznania właściwości i działań niepożądanych produktu Genabol warto prześledzić profil Deca – Durabolin. Informacje dodatkowe Genabol dobrze komponuje się ze wszystkimi pochodnymi testosteronu (cypionate, propionate i enanthate). Jest to wystarczająco wszechstronny steryd, by włączyć go w cykl na masę z takimi preparatami jak Dianabol, Trenbolon, Halotestin czy Equipoise. Tradycyjne środki do cięcia typu Oral Turinabol, Stanozolol, Anavar i Primobolan również dobrze komponują się z Genabol.