Drive jest sterydem, który stanowi połączenie Boldenonu i Methandriolu.
Takie zestawienie działa zwłaszcza w kierunku spowolnienia aromatyzacji (konwersji do estrogenu), dlatego użytkownicy prawie nigdy nie zgłaszają estrogenowych skutków ubocznych. U kobiet wirylizacja w przypadku tego związku (rozwój męskich cech płciowych), praktycznie nigdy nie występuje (przy rozsądnych dawkach). Jest to jeden z nielicznych związków, który z powodzeniem może być stosowany przez kobiety i kulturystów.
Użytkownicy często zgłaszają powolny i stały przyrost mięśni, co jest zasługą bardzo długiego estru związanego z Boldenonem. Na miligram Drive przypada 25 mg Boldenone i 30 mg Methandriolu. Methandriol (MAD), to 5 – androstenediol (5AD), o zmodyfikowanej przez dodanie grupy metylowej, strukturze chemicznej. Dzięki temu steryd jest odporny na rozkład przez wątrobę po podaniu doustnym. Methandriol ma działanie anaboliczne (budujące mięśnie) w zakresie od 20 do 60. Dla porównania testosteron ma wskaźnik anaboliczny 100, więc nie można przy stosowaniu MAD oczekiwać dużego przyrostu masy mięśniowej. Jego działanie androgenne, w porównaniu do testosteronu (100), jest też sporo niższe i wynosi tylko 30 – 60.
Niska androgenność Methandriol może być jednocześnie wadą i zaletą. Z tymi niskimi efektami androgenicznymi, może być bez obaw stosowany przez osoby podatne, które mają problemy z prostatą, wypadaniem włosów czy trądzikiem. Może być też używany przez kulturystki, które chcą uniknąć wirylizujących skutków ubocznych po androgenach. Trzeba tylko trzymać się rozsądnej dawki i czasu cyklu.
Minusem jest to, że utracono korzyści płynące ze stosowania steroidów androgennych. Istnieje bowiem bezpośredni związek między stężeniami androgenów, a przyrostami siły, do tego wysoce androgenne sterydy pomagają w utracie tłuszczu. Nie ma więc za dużo przyrostu mięśni czy siły. Więc po co taka kombinacja? Podobno jest to bardzo synergistyczny związek z innymi sterydami, a zwłaszcza Nandrolonem i Boldenonem.
Jak wykazano, Methandriol ma powinowactwo do miejsc wiążących glukokortykoidy, co wiąże się z ryzykiem efektu antykatabolicznego (niszczące mięśnie). Okazało się, że przez zahamowanie efektów marnowania hormonów glukokortykoidowych (w tym macierzystego hormonu metandriolu, 5 – androstenediolu), sprzyja korzystnej funkcji odpornościowej. MAD ma wykazywać do tego unikalną cechę, której nie ma żaden inny steryd, a mianowicie zdolność uwrażliwiania receptora androgenowego (AR.) na inne hormony i zdolność do „odblokowywania” AR. Prawdą jest również, że ze względu na bardzo niskie dawki prawdziwego hormonu steroidowego w Drive, jego miejsce w cyklu nie jest bardzo znaczące.