Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy

Durabolin jest anabolikiem, który pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku wyprodukował Organon Steryd oficjalnie funkcjonuje pod nazwą Fenylopropionian nandrolonu.

Jest prawie identyczny z Deca Durabolin (Nandrolone Decanoate), z tą różnicą, że ma dołączony ester. To sprawia, że Durabolin uchodzi za szybciej działającą wersją Nandrolonu. Durabolin jest też jednym z najstarszych związków Nandrolonu, powstał kilka lat wcześniej niż Deca Durabolin. Sięgający po Durabolin mają do czynienia z 19 - norestrogenowym anaboliczno - androgennym steroidem. W przypadku Durabolin, hormon Nandrolonu jest przyłączony do małego estru fenylopropionianowego, który reguluje proces uwalniania hormonu. Fenylopropionian zapewnia ostrzejsze uwalnianie Nandrolonu w Durabolin w porównaniu z dekanianowym estrem w Deca Durabolin.

Po iniekcji, Durabolin powoduje ostry skok Nandrolonu w czasie pierwszych 24 - 48 godzin, a potem hormon uwalnia się powoli. Durabolin jest środkiem silnie anabolicznym, nieco bardziej niż testosteron, ale jego androgenny charakter jest znacznie mniejszy niż testosteronu (37 w porównaniu ze 100 testosteronem). Złagodzona androgenność daje pewną przewagę, powoduje, że Durabolin jest znacznie bardziej tolerowany w porównaniu do wysokich dawek testosteronu. Ta zaleta może też ujawnić się podczas badania jego aktywności estrogenowej.

Durabolin, jak wszystkie hormony Nandrolonu, aromatyzuje, ale tylko o 20 % w porównaniu do testosteronu. Ma jednak przy tym silny charakter progestynowy, co ma znaczenie przy możliwych skutkach ubocznych. Często przyjmuje się, że główny cel użycia sterydów polega na budowaniu dużych ilości tkanki beztłuszczowej, ale nie jest to cel jedyny. Ci, którzy sięgają po Durabolin mogą spodziewać się zysków w szczupłej masie. Poza sezonem można przy nim zbudować lub dodać duże ilości suchej masy, Durabolin zadziała szybciej niż Deca Durabolin. Co prawda ogólne zyski, w porównaniu do wielu sterydów będą wolniejsze w porównaniu do wielu sterydów, ale za to jakość będzie wysoka. Uzyskanie znacznej ilości tkanki beztłuszczowej jest możliwe z tym steroidem, ale wymaga odpowiedniej ilości kalorii w diecie (kilkaset kalorii dziennie ponad normę). Nadwyżka kaloryczna zwykle powoduje przyrost tkanki tłuszczowej poza sezonem, ale zastosowanie Durabolin powinno to ograniczać. Nandrolon silnie wzmacnia metabolizm. Rzadko uważa się Durabolin za część cyklu cięcia, ale może być użyty do tego celu. Ten stereoid w znacznym stopniu chroni beztłuszczową masę mięśniową podczas niezbędnego ograniczenia kalorycznego. Aby stracić tkankę tłuszczową, trzeba spalać więcej kalorii niż dostarcza się organizmowi, a to może powodować utratę tkanki beztłuszczowej. Suplementacja Durabolin zapobiega temu.

W czasie fazy odchudzającej niektórzy decydują się na użycie Nandrolonu dla jej odzyskania. Suplementacja niską dawką w tej fazie wydaje się dobrym pomysłem. Ostatnim celem zastosowania Durabolin jest wzmocnienie atletyczne. Nandrolon zwiększa siłę, ale nie jest w tej dziedzinie mistrzem. Bardziej sprawdza się przy poprawianiu wytrzymałości mięśni oraz w regeneracji. Durabolin należy do grupy dobrze tolerowanych sterydów anabolicznych dostępnych na rynku.

Dla większości mężczyzn, efekty uboczne stosowania nie są nieuniknione. Stosunkowo niewielkie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych (w dużej mierze zależne od predyspozycji osobniczych i dawek powyżej 300 mg / tydz.) Durabolin jest chętnie stosowany przez kulturystów. Warto wiedzieć, że posiada cechy, które często wykorzystywane są w terapii, zwłaszcza wśród pacjentów chorych na AIDS.