Dynabol (Nandrolone Cypionate)

Dynabol jest steroidem anaboliczno – androgennym, który składa się z hormonu Nandrolonu.

Nandrolon należy do 19 – nortestosteron (19 – nor), co oznacza, że jest to hormon testosteronu bez atomu węgla w 19 – stej pozycji. Może jest to niewielka zmiana w strukturze testosteronu, ale tworzy wyjątkowy hormon. Nandrolon jest nieco bardziej anaboliczny niż testosteron (o wartości 125), ale jest za to znacznie mniej androgenny (z oceną 37). W Dynabolu, hormon Nandrolonu, jest przyłączony do dość dużego estru cyjanianowego (dla kontroli czas uwalniania hormonu). Gdy steryd trafia krwioobiegu, ester zaczyna się oddzielać i hormon uwalnia się do organizmu. Taka konstrukcja powoduje ostry skok Nandrolonu w czasie pierwszych 48 godzin.

Dynabol dobrze sprawdza się poza sezonem. Nandrolon z testosteronem, ewentualnie z dodatkiem Anadrolu lub Dianabolu stanowi jeden z najstarszych i bardziej popularnych stosów wszechczasów. Dynabol / Nandrolone Cypionate jest sterydem wykorzystywanym w kręgach kulturystycznych w czasie przygotowań do zawodów. Dynabol zapewnia ochronę szczupłej sylwetki. Wiadomo, że aby stracić tkankę tłuszczową, trzeba spalić sporo kalorii.

To oznacza ryzyko dla tkanki beztłuszczowej, bo organizm dla zaspokojenia potrzeb energetycznych sięga do tkanki mięśniowej. Anaboliczna ochrona takimi związkami jak Dynabol powoduje, że ten niekorzystny proces jest zminimalizowany. Wiele osób sięga podczas diety po Dynabol lub sterydy podobne, żeby uzyskać ulgę w stawach i powrót do zdrowia.

Dynabol i inne związki Nandrolonu są steroidami, które trafiły do sportów wyczynowych.

Nandrolon był swego czasu głównym sterydem w profesjonalnej piłce nożnej. To dzięki uldze w bólu, działaniu leczniczym, a nie efektach maskujących. Przy promocji regeneracji tkanki łącznej i mięśniowej, ten steryd okazał się nieoceniony. Do tego, dzięki znacznemu wzrostowi liczby czerwonych krwinek, wytrzymałość mięśniowa jest większa, użytkownik nie męczy się tak szybko. Dynabol, tak jak wszystkie związki Nandrolonu, należy do dobrze tolerowanych anabolików.

Można stwierdzić, że organizm lepiej go toleruje niż testosteron ze względu na bardzo niską androgenność. Możliwe skutki uboczne Dynabolu oczywiście istnieją, ale kiedy zna się przyczynę i skutek, można ich uniknąć. Większe dawki rodzą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Dynabol nie jest hepatotoksycznym sterydem anabolicznym, czyli nie powoduje uszkodzeń wątroby, oczywiście przy przestrzeganiu zalecanych dawek. Większe strzały rodzą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Dynabol zwykle można znaleźć na australijskim rynku weterynaryjnym. W USA o Dynabol czy inny legalny związek Nandrolonu Cypionate jest trudno. Jeśli ktoś decyduje się na ten steryd, może sięgnąć po Nandrolon Decanoate. Nandrolon w tej wersji ma wysoką podaż na rynkach całego świata. Producentem oryginalnej marki Deca Durabolin jest firma Organon.