Sterydy.net.pl | anaboliki, peptydy, koksy

Emdabol / tiomesteron stanowi silną pochodną testosteronu steroidowego.

Modyfikacja w strukturze, pozwala mu przejść przez wątrobę i do krwioobiegu bez dezaktywacji. To czyni go skutecznym także w wersji doustnej. Jest to steryd, który ma niezwykłą liczbę anaboliczną 456, ale jest to wartość zwodnicza. Bardzo wysoka wartość anaboliczna Emdabolu na papierze nie przekłada się na wyniki w świecie rzeczywistym. Ten anabolik jest podobny do takich preparatów jak Winstrol, Stanozolol, Oxandrolon czy Anavar. Tak jak inne wersje tiomesteronu, Emdabol jest dość trudno dostępny. Wytwarzany jest najczęściej w postaci tabletek 2,5 mg, 5 mg oraz 10 mg.

Emdabol używany w kulturystyce, do celów sportowych podnosi poziom testosteronu.

To powoduje znaczny przyrost masy ciała, głównie ze względu na zdolność hormonu do zwiększania liczby włókien mięśniowych. Androgeny, takie jak testosteron, chronią ciężko wypracowane mięśnie przed katabolicznym (wyniszczającym) działaniem hormonów glukokortykoidowych. Dodatkowo, testosteron może zwiększać erytropoezę (proces produkcji czerwonych krwinek) w obrębie nerek. Na tym korzyści nie koniec,bo więcej czerwonych krwinek (RBC) oznacza wyższą wytrzymałość dzięki lepszej natlenionej krwi.

Działanie niepożądane

Niski stopień aromatyzacji Emdabolu oznacza, że można spodziewać się, że będzie on praktycznie wolny od estrogennych efektów ubocznych takich: zwiększona retencja wody, przyrost tkanki tłuszczowej i ginekomastia). Jednakże androgennych skutków ubocznych nie da się pominąć. Mają związek z cechami płciowymi mężczyzn. Wyższy poziom testosteronu może powodować: tłustą skórę, trądzik, czasowe zmniejszenie wielkości jąder (artrofia), łysienie u mężczyzn ze skłonnościami genetycznymi.

Emdabol wraz z jego ekstremalną siłą może być toksyczny dla wątroby (stąd zalecane stosowanie suplementów odtruwających). Syntetyczny testosteron i kilka innych steroidów mogą całkowicie wstrzymać naturalną produkcję tego męskiego hormonu. 100 mg na tydzień każdego z nich przez około 5 - 6 tygodni, wystarczy by całkowicie zatrzymać wytwarzania tego hormonu. Na powrót do poziomu podstawowego potrzeba około miesiąca. Emdabol może nie jest wystarczająco androgenny, aby spowodować wyłączenie, ale z pewnością przyhamuje naturalną produkcję testosteronu.