Metylotestosteron

Metylotestosteron jest jednym z najstarszych i najważniejszych sterydów anabolicznych. Hormon testosteronu był pierwszym zsyntetyzowanym sterydem anabolicznym, a był to w rzeczywistości  surowy testosteron.

Metylotestosteron przejdzie do historii jako pierwszym doustny preparat testosteronu i pierwszym sterydem z grupą alkilowaną C17-alfa (C17-aa). Na przestrzeni lat związek występował pod wieloma nazwami handlowymi, ale chyba najbardziej znanym związkiem był Metandren Ciby. Ten preparat doustny, dla zwiększenia biodostępności  testosteronu był postacią podjęzykową. Ta forma forma faktycznie podwaja biodostępność i umożliwia osiągnięcie szczytowego poziomu testosteronu w ciągu zaledwie godziny. W przypadku Methyltestosteronu w postaci tabletek, osiągnięcie najwyższych poziomów hormonu zajmuje około dwóch godzin i ma znacznie słabszą siłę działania. Mimo znacznego sukcesu, Metyltestosteron ma opinię jednego z bardziej kontrowersyjnych preparatów testosteronu. Kontrowersje dotyczą zwłaszcza  hepatotoksycznego charakteru, do tego, w przeciwieństwie do większości związków testosteronowych, Methyltestosteron rzadko występuje w kręgu poprawiającym wydajność.  Podobnie jak wszystkie związki testosteronowe, Metylotestosteron ma charakter estrogenowy, ale w tym przypadku jest to bardzo wyraźny poziom, co czyni go kiepską opcją dla większości sportowców.

Funkcje i cechy:

Metylotestosteron jest czystym hormonem testosteronu z dołączoną grupę metylową, która umożliwia przetrwanie związku w przypadku doustnego zastosowania. Grupa metylowa w pozycji 17 węgla, oficjalnie klasyfikuje Methyltestosteron jako C17-aa anaboliczny androgenny steroid. I to właśnie, ze względu na zmianę C17-aa, aktywność anaboliczna preparatu jest znacznie mniejsza niż większości związków testosteronu. Methyltestosterone dostarcza do organizmu testosteron, a ze względu na niską biodostępność i silny charakter estrogenowy stanowi, że nie jest dobrym wyborem dla poprawienia wydajności. Steryd ten jest za to doskonałą syntetyczną wersją podstawowego męskiego androgenowego testosteronu. Kobiety również produkują i potrzebują testosteronu, ale oczywiście, mężczyźni potrzebują go kilka razy więcej. Metylotestosteron jest testosteronem i wykazuje wszystkie cechy tego hormonu wytwarzanego w organizmie. Popularny teść znacząco wpływa na samopoczucie fizyczne i seksualne, a więcej informacji na ten temat dostarcza jeden z podstawowych profili testosteronu: Testosteron, Enanthate, Suspension, Propionate.

Metylotestosteron – efekty:

Tam, gdzie metylotestosteron przynosi korzyści dla sportowca, chodzi o jego czysto androgenne znaczenie, a nie anaboliczne. Spora dawka w krótkim czasie, przynosi wysoki poziom aktywności androgennej, który może znacznie zwiększyć poziom agresji. Może to być plusem dla zawodników siłowych i innych uprawiających sporty siłowe przed zawodami. Za zwiększoną agresją stoi zwykle przyrost siły.

Skutki uboczne:

Androgenne:  Tego typu  efekty uboczne Methyltestosterone mogą obejmować: trądzik, owłosienie na ciele, łysienie u osób z predyspozycjami do łysienia typu męskiego. Skutki  w dużym stopniu zależne są indywidualnej wrażliwości, ale rzeczywiście sporo mężczyzn szybciej zauważy problem z androgenicznymi efektami ubocznymi metylotestosteronu niż w przypadku innych form testosteronu.

Układ sercowo – naczyniowy: Skutki  Metyltestosteronu w tym przypadku obejmują podwyższone ciśnienie krwi, ale jeśli kontroluje się zatrzymywanie wody można tego uniknąć. Wysoka retencja wody powoduje wysokiego ciśnienie krwi, jeśli ta kwestia jest kontrolowana, większość użytkowników nie odczuje problemu ciśnienia tzn. prawdopodobieństwo wysokiego ciśnienia krwi jest bardzo małe.

Estrogeniczny: Skutki o charakterze estrogenowym wywołuje hormon testosteronu przekształcający się w estrogen w wyniku interakcji z enzymem aromatazy. Prawdą jest, że Metylotestosteron aromatyzuje znacznie wolniej niż większość związków testosteronu ze względu na 17-alfa metylację tego hormonu (przekształca się w metyloestradiol, a nie estradiol) Ale za to jak wszystkie związki testosteronu Metylotestosteron  negatywnie wpływa na cholesterol, może obniżyć poziom „dobrego” cholesterolu HDL i zwiększyć „zły” cholesterol LDL o około 1/3 w obu kategoriach.

Testosteron: Większość anabolicznych androgennych sterydów hamuje naturalną produkcję testosteronu. Szybkość procesu supresji zależy od danego steroidu i dawki całkowitej. Faktem jest, że Metylotestosteron jest znacząco hamujący, ale użytkownik jest w stanie uniknąć niskiego poziomu testosteronu, bo preparat dostarcza wystarczającą ilość hormonu, tyle, że po zaprzestaniu stosowania testosteron będzie na niskim poziomie. Po zakończeniu używania preparatu, warto wdrożyć terapię post cyklu (PCT), która pobudza naturalną produkcję i minimalizuje ryzyko niskiego poziomu testosteronu

Dawkowanie:

W warunkach terapeutycznych standardowe dawki metylotestosteronu oscylują w przedziale 10 – 40 mg / na dobę. Jest to szeroki zakres, często dawka początkowa wynosi około 40 mg na dobę, a następnie dawka niższa stosowana jest w terapii podtrzymującej. Stosowanie może przekroczyć zalecany zakres 6 – 8 tygodni, jeśli wyniki laboratoryjne wykażą, że parametry wątrobowe i lipidów u użytkownika pozostają prawidłowe. W ustawieniu wydajności standardowe dawki  metylotestosteronu u mężczyzn zwykle wynoszą 40 – 50 mg na dzień, w cyklu 6 – 8 tygodniowym. W środowisku terapeutycznym dawki standardowe to 2,5 mg na dobę wraz ze zestryfikowanym estrogenem. Przydatne w tym przypadku okazują się pastylki Estratest, gdyż są mieszaniną Methyltestosteronu i estryfikowanego estrogenu.

Recenzje:

Metylotestosteron to bez wątpienia jeden z bardziej unikatowych związków testosteronowych występujących na rynku. Różne związki testosteronu rzekomo mają swój unikalny charakter, w rzeczywistości większość z nich jest bardzo podobna, poza Methyltestosterone. Ten steryd, który nie ma właściwości anabolicznej, ma za to większą zdolność translacji androgenności i estrogenów, co czyni go wyjątkowym. Od większości związków testosteronu wyróżnia go obecność grupy C17-aa.

Methyltestosterone ma  unikalny charakter i jest też nieco unikalny w użyciu. Jeśli chodzi o cel wydajności większość znajdzie o wiele lepsze opcje. W roli medycznego testosteronu męski pacjent zauważy skuteczność, ale często w porównaniu do większości związków testosteronu nie będzie ona spektakularna. Większość użytkowników zadowoli za to wstrzykiwany testosteronu lub postać żelu testosteronowego. Korzyścią tego związku hormonalnego wydaje się być stosowanie go u kobiet w związku z menopauzą, tyle, że ta dziedzina medycyny ciągle się rozwija i w niedalekiej przyszłości taka terapia może okazać się przestarzała.

Profil

[17alfa-metylo-4-androsten-3-on, 17b-ol]

Producent: większość uznanych firm farmaceutycznych

Skuteczna dawka:

(mężczyźni): 25 – 100 mgs / dzień

– (kobiety): niezalecane

Aktywność: 6 – 8 godzin

Czas detekcji: od 4 do 6 tygodni

Stosunek anaboliczno / androgenny: 115 – 150