Dimetylotrienolon (Dimethyltrienolone)

Dimetylotrienolon jest pochodną nandrolonu, ze zmienioną dwukrotnie strukturą chemiczną.

Pierwszą modyfikacją jest dodatek 7-alfa grupy metylowej. Taka zmiana zwiększa odsetek wolnego aktywnego steroidu w krwioobiegu, jednocześnie potęgując ogólną siłę działania. Drugą zmianą jest poddana alkilowaniu c-17-alfa, która pozwala przejść przez wątrobę bez wpływu na organ. Dimetylotrienolon jest silnym agonistą AAS i progestagenu, czyli receptorów androgenowych i progesteronowych.

Testy, które zostały przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że preparat posiada ponad 100 – krotnie większą anaboliczną i androgeniczną moc referencyjnego AAS methyltestosterone. Związek jest silnym sterydem doustnym, podobnym do mocniejszej wersji – Anavar, także doustnego anabolika o wszechstronnym wpływie na mięśnie, siłę, definicję, wytrzymałość, utratę tłuszczu itd). Jakby tego było mało, Dimethyltrienolone czyni to wszystko bez aromatyzowania (przekształcania testosteronu w estrogen).

Dimetylotrienolon został opracowany do zastosowania doustnego. Na ogół dostępny jest w tabletkach po 5 i 10 mg. Dimethyltrienolone i jego generyczne wersje nie są wytwarzane komercyjnie jako leki na receptę. Produkowany jest w laboratoriach podziemnych i oferowany na czarnym rynku.

Wskazania, cele, a także skutki uboczne dimetylotrienolonu można znaleźć w profilu Anavar.

Dimetylotrienolon dobrze komponuje się w zestawie z potężnymi związkami na masę, takimi jak testosteron, Equipoise, Deca-Durabolin, Halotestin czy Trenbolon. Z uwagi na swoje właściwości (podobne do Anavar), Dimetylotrienolon stanowi jeszcze lepszą opcję w cyklu cięcia. Preparat dobrze łączy się ze składnikami koktajlowymi, takimi jak Winstrol, Masteron, Trenbolon, Primobolan, doustny Turinabol oraz propionian testosteronu.